Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rada Nadzorcza KIR-u ma nowego wiceprzewodniczącego. Kiciński za Groszka

Zmiana to konsekwencja wcześniejszej rezygnacji Mieczysława Groszka z kandydowania do zarządu ZBP

Wiceprezes Związku Banków Polskich Włodzimierz Kiciński pojawił się w Radzie Nadzorczej KIR-u w lipcu tego roku, gdy na tym miejscu zastąpił Mieczysława Groszka. Ten opuścił organ nadzorczy KIR-u po rezygnacji ze stanowiska wiceprezesa ZBP i kieruje teraz fundacją Polska Bezgotówkowa. Kilka dni temu odbyły się wybory wiceprzewodniczącego RN KIR-u i z moich informacji wynika, że Kiciński w rywalizacji o to stanowisko ubiegł przedstawiciela PKO BP w radzie, czyli Macieja Wyszoczarskiego.

Przeczytajcie także: Zmiany w Radzie Nadzorczej KIR-u

Włodzimierz Kiciński do bankowości trafił na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. W latach 1991-1994 pracował w Narodowym Banku Polskim. W 1995 roku swoją karierę związał z bankowością komercyjną, był wiceprezesem Hypo-Bank Polska i BGŻ. Od 2002 do 2011 roku był prezesem Nordea Bank Polska. Zasiadał też w zarządzie spółki KGHM a od kilku miesięcy jest wiceprezesem Związku Banków Polskich.

Przeczytajcie także: Marek Paradowski rezygnuje z prezesury eService

Natomiast Rada Nadzorcza KIR-u składa się z przedstawicieli udziałowców spółki, czyli przede wszystkim działających na polskim rynku banków komercyjnych oraz NBP i ZBP. Jej przewodniczącym jest Robert Klepacz z departamentu systemu płatniczego w NBP. Skład uzupełniają ponadto Maciej Reluga z BZ WBK, Piotr Kasznik z Millennium, Jarosław Mastalerz z mBanku, Piotr Miałkowski z Pekao, Zygmunt Miętki z SGB, Maciej Palej z BPS, Czesław Piasek z Handlowego, Elżbieta Witkowska - Hasny z BGŻ BNP Paribas, Alicja Żyła z ING oraz wspomniani już wyżej Maciej Wyszoczarski i Włodzimierz Kiciński.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: KIR, ZBP, NBP

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies