Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oto nowy, wygodny sposób opłacania policyjnych mandatów. Niestety, trochę drogi

Za pośrednictwem serwisu zaplacmandat.pl grzywnę otrzymaną od drogówki można opłacić przelewem typu pay by link, Blikiem lub kartą Mastercarda i Visy

Od ubiegłego roku mandaty przyznawane np. przez policję drogową opłaca się na rachunek urzędu skarbowego w Opolu a nie na rachunki poszczególnych urzędów wojewódzkich. Z punktu widzenia administracji publicznej to uproszczenie procedury, ale część obywateli może mieć kłopot z prawidłowym wypełnieniem formatki przelewu. Aby przekazać pieniądze do urzędu skarbowego, skorzystać bowiem trzeba ze specjalnego formularza, z którym nie każdy miał w przeszłości do czynienia.

Przeczytajcie także: mBank wprowadzi nową kartę wielowalutową

Teraz pojawiło się rozwiązanie tego problemu. Trójmiejska firma Blue Media uruchomiła we współpracy z opolskim urzędem skarbowym serwis zaplacmandat.pl, który umożliwia dokonanie płatności bez konieczności wypełniania wspomnianej wyżej specjalnej formatki. Ukarany, na stronie internetowej o podanym adresie wprowadza kilka podstawowych danych zawartych na druku mandatu oraz wskazuje adres e-mail, na który ma zostać wysłane potwierdzenie dokonania opłaty. Następnie może wybrać preferowaną przez siebie formę płatności.

Wśród oferowanych instrumentów są przelewy typu pay by link, Blik a także karty Mastercarda i Visy. Jak mówi Krzysztof Ambroziak, odpowiedzialny za rozwój biznesu w Blue Media, serwis zaplacmandat.pl jako pierwszy i jedyny w tej chwili w Polsce umożliwia dokonanie płatności za mandat za pomocą karty płatniczej. Niestety, usługa trójmiejskiej firmy nie jest bezpłatna – za przyjemność skorzystania z serwisu zaplacmandat.pl trzeba zapłacić 5 zł, niezależnie od kwoty mandatu. To oznacza, że przy mandacie w minimalnej wysokości 50 zł prowizja operatora płatności to 10 proc. Oczywiście, przy wyższych grzywnach ten wskaźnik wygląda już korzystniej dla administratora serwisu.

Przeczytajcie także: Niewielu klientów wyłącza funkcję zbliżeniową w kartach

Natomiast już lada moment w radiowozach drogówki powinna zacząć się instalacja terminali płatniczych pozwalających na opłacanie mandatów kartami bezpośrednio na miejscu wykroczenia drogowego. Terminale pojawią się w ramach programu budowy sieci akceptacji kart w administracji publicznej realizowanego wspólnie przez Ministerstwo Rozwoju i KIR. W jego ramach POS-y w urzędach miast, gmin, powiatowych i wojewódzkich instaluje spółka First Data Polcard. Terminale do radiowozów ma dostarczyć eService.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies