Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fraudów kartowych ma być jeszcze mniej. Mastercard wprowadza nowe narzędzie do walki z oszustami

Dzięki temu rozwiązaniu czas wykrycia oszustwa na kartach płatniczych ma się radykalnie skrócić

Mastercard zaprezentował usługę Early Detection System, czyli system wczesnego wykrywania oszustw na kartach i kontach bankowych, który ma pomóc bankom i innym wydawcom kart zapobiegać poważniejszym atakom o wiele wcześniej, niż miało to miejsce do tej pory. System może działać samodzielnie, choć jest też kompatybilny z dostępnymi już narzędziami wykorzystywanymi przez wydawców i dostępny od razu dla wszystkich emitentów kart Mastercard na świecie.

Przeczytajcie także: Rośnie transakcyjność wpłatomatów

Jak działa system? Wprowadzona przez Mastercard usługa określa, czy karta lub konto są narażone na niebezpieczeństwo i wysyła ostrzeżenie do emitenta z zaznaczeniem poziomu ryzyka. Wydawca będzie otrzymywał trzy alerty bazujące m.in. na informacjach o wyciekach danych lub innych incydentach dotyczących złamania systemów bezpieczeństwa. Takie zdarzenia sprawiają, że posiadacze kart stają się szczególnie narażeni na oszustwa.

I tak poziom średni alertu wskazuje, że karta może być użyta do oszustwa. Wydawca wykorzystując inne parametry może wtedy ją monitorować. Z kolei alert wysoki oznacza, że karta prawdopodobnie może być narzędziem fraudu. Natomiast poziom bardzo wysoki wskazuje, że jest wielce prawdopodobne, iż plastik może być użyty do oszustw i należy rozważyć jego wymianę.

Przeczytajcie także: Nowy plastik dla kibiców Skry od First Daty, Visy i SGB

Jak zaznaczają eksperci Mastercard, system uwzględnia wszystkie rodzaje oszustw we wszystkich kanałach transakcyjnych. Jest w stanie wykryć aktywne handlowanie danymi przez przestępców, a także wskazać karty, które wydają się narażone na ryzyko, ale brakuje dostatecznych dowodów na bezsprzeczne stwierdzenie naruszenia ich bezpieczeństwa. Jedną z najciekawszych możliwości systemu wydaje się jednak kwestia identyfikacji kart, które są testowane przed użyciem ich do oszukańczych transakcji.

Mastercard zapewnia, że dzięki EDS wydawcy kart otrzymają alerty na temat o wiele szerszego zakresu zagrożonych plastików co najmniej 6 do 19 miesięcy wcześniej niż poprzez wysyłane do tej pory tradycyjne powiadomienia.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies