Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Najwięksi wydawcy kart kredytowych w Polsce. Raport Cashless za II kw. 2017 r.

Za spadek liczby kart na rynku w minionym kwartale odpowiedzialny jest głównie Alior, który najwyraźniej czyści portfel z nieaktywnych plastików

Z danych udostępnionych przez kilkanaście największych banków komercyjnych na polskim rynku wynika, że na koniec II kw. bieżącego roku miały w swoich portfelach łącznie ponad 6,158 mln kart kredytowych. To nieznacznie mniej niż na koniec marca, kiedy kredytówek było 6,174 mln.

Przeczytajcie także: Rynek rachunków bieżących II kw. 2017 r.

Co ciekawe w większości analizowanych banków liczba kart w mniejszym lub większym stopniu rośnie. Najwięcej przybyło ich w Pekao – o ponad 50 tys. sztuk. Natomiast kilka instytucji odnotowało niewielki spadek liczby kredytówek, jak np. Credit Agricole i BGŻ BNP Paribas o ok. 20 tys. sztuk, czy Euro Bank o 2 tys. Najmocniej portfel kart kredytowych skurczył się w Aliorze i T-Mobile Usługach Bankowych – łącznie o ok. 50 tys. kart. To już drugi kwartał z rzędu, gdy Alior zdaje się czyścić swoje bazy z nieaktywnych plastików. W I kw. zmniejszył liczbę kredytówek o ponad 40 tys.

Przeczytajcie także: Najwięksi wydawcy kart debetowych

Największym wydawcą kart kredytowych na polskim rynku pozostaje PKO BP – ma ich 859 tys. Z tym, że z informacji przekazanych przez biuro prasowe tej instytucji wynika, iż w II kw. liczba kredytówek nie zmieniła się tu w porównaniu z końcem marca. Drugim największym wydawcą kart kredytowych jest BZ WBK, a po nim Citi Handlowy i Credit Agricole. Większość plastików posiada już funkcję zbliżeniową, ale nie wszystkie. Na przykład ING Bank Śląski deklaruje, że w ogóle nie wydaje jeszcze kart kredytowych umożliwiających transakcje bezstykowe.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies