Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To jest dopiero innowacyjny projekt. W Trójmieście będzie można wypożyczać elektryczne auta na minuty

Najpierw w styczniu 2018 r. na ulicach Gdańska, Gdyni, Sopotu, Rumii i Wejherowa pojawią się hybrydy

Firma Panek oferująca wynajem aut na minuty podpisała list intencyjny otwierający drogę do wprowadzenia usługi carsharingowej na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu, Rumii i Wejherowa. Samochody z sieci Panka pojawią się na ulicach tych miast w styczniu 2018 r.

Będą to pojazdy o napędzie hybrydowym, ale jak wynika z rozesłanego dzisiaj komunikatu, warunkiem uruchomienia usługi w Trójmieście i okolicach jest zastąpienie ich samochodami elektrycznymi, gdy samorządy zadbają o odpowiednią infrastrukturę, a więc przede wszystkim stacje ładowania baterii. Ma to nastąpić w 2020 r.

Przeczytajcie także: Samochód na minuty z opłatą jak za Ubera

Wydaje się, że samorządy Gdańska, Gdyni, Sopotu, Rumii i Wejherowa bardziej niż władze Warszawy zainteresowane są zmniejszeniem ruchu prywatnych pojazdów, a co za tym idzie, ograniczeniem zanieczyszczania powietrza. Ogłosiły bowiem, że wesprą carsharing rezerwując dla aut sieci specjalne parkingi w strefie miejskiej i proponując operatorowi niższe stawki opłat za parkowanie. Panek zaznacza, że w Warszawie musi płacić za miejsca parkingowe tyle samo, co zwyczajny użytkownik.

Przeczytajcie także: 4Mobility poprawia warunki korzystania z usługi

Sposób i warunki wypożyczenia aut będą takie same jak w Warszawie. Aby skorzystać z oferty sieci, należy zainstalować na smartfonie aplikację i podpiąć do niej kartę, którą zapłacicie za usługę - za każdy przejechany kilometr 50 gr oraz dodatkowe 50 gr za minutę wynajmu lub 120 zł za całą dobę. W Warszawie Panek ma sporą konkurencję. Działa tam już kilka sieci carsharingowych np. Traficar czy 4Mobiility oraz oferujących wynajem skuterów jak Blinkee.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies