Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Musisz wypłacić gotówkę kredytówką? Możesz oszczędzić

Podpowiadam jak obniżyć prowizję za wypłatę gotówki kartą kredytową z bankomatu i nie płacić od pożyczonych pieniędzy odsetek

Niedawno pisałem na łamach Cashless o pewnym sposobie na obejście systemu, w którym wypłata gotówki kartą kredytową z bankomatu zawsze kosztuje a przy tym podejmowane w ten sposób kwoty od razu podlegają oprocentowaniu i nie są objęte okresem bezodsetkowym. Tak, mam na myśli możliwość wypłaty gotówki z rachunku karty kredytowej przy pomocy Blika.

Niestety, taką szansę mają jedynie klienci Millennium i to jeszcze przez chwilę, czyli do sierpnia, gdy zakończy się promocja Blika w tym banku. Na szczęście dzięki jednemu z czytelników cashless.pl, podpisującemu się nickiem modus_01, udało się znaleźć inny sposób na obejście systemu, w dodatku dostępny dla posiadaczy kart kredytowych wydanych przez dowolny bank w Polsce. Jeżeli życie zmusi Was do wyjęcia gotówki z rachunku karty kredytowej zróbcie to taniej.

Przeczytaj także: Jak bezpiecznie płacić w internecie?

modus_01 zasugerował, że wystarczy podpiąć dowolną kartę kredytową do aplikacji SkyCash i pieniądze można wypłacać z bankomatów Euronetu, uiszczając prowizję w wysokości kilku złotych niezależnie od wartości podejmowanych kwot. Naprowadzony na ten trop postanowiłem zgłębić temat. Okazało się, że nie do końca jest tak pięknie, jak chciałby tego czytelnik Cashless, ale i tak wiele osób, zmuszonych do wypłaty gotówki kartą kredytową, może dzięki jego pomysłowi oszczędzić.

Jak wiecie karta kredytowa służy przede wszystkim do transakcji bezgotówkowych a operacje w bankomatach są drogie, wiążą się z prowizjami na poziomie 3 czy 4 proc. z minimami na poziomie nawet 10 zł. W dodatku wypłacane tak pieniądze od razu są oprocentowane, a więc nie wchodzą w tzw. okres bezodsetkowy, w trakcie którego bank nie pobiera odsetek od zadłużenia. Okres ten dla transakcji bezgotówkowych trwa zwykle 40-50 dni.

Jeżeli jednak zdecydujecie się zasilić z rachunku karty kredytowej tzw. wirtualną portmonetkę u dowolnego operatora płatności mobilnych, takiego jak SkyCash czy mPay, bank potraktuje taki wydatek jak płatność bezgotówkową w internecie. Dzięki temu zaciągnięte w ten sposób zobowiązanie nie będzie oprocentowane w okresie bezodsetkwoym.

Przeczytaj także: 5 sposobów na to jak zwiększyć bezpieczeństwo swojej karty kredytowej

I tu modus_01 się nie mylił. Niestety, od zasilenia konta wirtualnej portmonetki zostanie pobrana prowizja przez operatora płatności mobilnych. Ten będzie bowiem musiał odprowadzić z tego tytułu pewną opłatę dla banku – wydawcy karty. Prowizja ta może być różna. W przypadku SkyCash wynosi 1,9 proc. od kwoty zasilenia.

Nie przypadkowo podaję wysokość stawki u tego operatora płatności mobilnych. Jest on bowiem jedynym, jakiego znam, który ma podpisaną umowę z Euronetem i umożliwia wypłaty gotówki za pomocą swojej aplikacji z bankomatów. Czynność ta wiąże się oczywiście z prowizją. Wynosi ona 4 zł od wypłaty, niezależnie od jej kwoty. Na marginesie warto dodać, że ze SkyCash można też wykonać przelew na konto osobiste, co kosztuje 2 zł.

Przeczytaj także: Nieważny dowód? Bank może zablokować konto

Podsumowując więc wypłata gotówki z rachunku karty kredytowej poprzez bankomat lub przelew przy wykorzystaniu SkyCash kosztować Was będzie 1,9 proc. (prowizja za zasilenie konta SkyCash z rachunku karty) plus 4 zł (prowizja za wypłatę w bankomacie) lub 2 zł (prowizja za przelew). To i tak mniej, niż prowizja za wypłatę gotówki lub przelew z rachunku kredytówki w większości banków. Do tego tak pobrane pieniądze nie będą oprocentowane w okresie bezodsetkowym. Można więc cieszyć się z darmowego kredytu.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies