Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wideoweryfikacja rusza w BZ WBK. Na razie dla wybranych klientów

Bank zamierza uruchomić pilota nowej usługi już w przyszłym miesiącu

Michał Gajewski, prezes BZ WBK na zakończonej przed chwilą konferencji prasowej zadeklarował rychłe wdrożenie przez bank wideoweryfikacji. To rozwiązanie umożliwiające zdalne otwieranie rachunków przez nowych klientów bez konieczności wykonywania przelewów weryfikacyjnych czy przesyłania papierowych dokumentów przez kuriera.

Przeczytajcie także: KIR uruchomił usługę Qlik

Zdaniem szefa BZ WBK projekt, nad którym pracuje bank, będzie pierwszym tego typu wdrożeniem na polskim rynku. – W odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań w naszym przypadku podczas połączenia wideo nie tylko doradca będzie oceniał zgodność twarzy klienta z jego wizerunkiem np. w dowodzie osobistym, ale dodatkowo zrobi to także specjalne oprogramowanie analizujące cechy biometryczne – powiedział Michał Gajewski.

Szefostwo BZ WBK zadeklarowało, że pilot wideoweryfikacji rozpocznie się w sierpniu. Następnie po uzyskaniu zgód wszystkich instytucji nadzorczych podjęta zostanie decyzja o wdrożeniu. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy konkretnie to będzie. W pierwszej fazie dzięki wideoweryfikacji będzie można zakładać rachunki osobiste w BZ WBK, później kupować także inne produkty.

Przeczytajcie także: eService wprowadza terminale Telium Tetra

Przypomnę, że od kilku tygodni z wideoweryfikacji korzystać mogą już klienci Aliora oraz polskiego oddziału estońskiego Inbanku. Tymczasem na temat tego rozwiązania wciąż nie wypowiedziała się Komisja Nadzoru Finansowego twierdząc, że najpierw w tej sprawie wypowiedzieć się powinien Generalny Inspektor Informacji Finansowej. Przedstawiciele BZ WBK twierdzą jednak, że prowadzą w tej sprawie dialog przede wszystkim z KNF. Wcześniej Alior deklarował, że zgodę nadzoru na stosowanie wideoweryfikacji otrzymał.

Natomiast zastrzeżenia do tej usługi ma Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. W nadesłanym do redakcji Cashless oświadczeniu GIODO stwierdził, że o wprowadzeniu na rynek tego rozwiązania dowiedział się od dziennikarzy i w związku z tym z urzędu wszczęte zostanie postępowania wyjaśniające zasadność stosowania przez banki wideoweryfikacji. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies