Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rośnie zainteresowanie projektem KIR-u i Ministerstwa Rozwoju. Już 600 urzędów w programie terminalizacji

W ramach projektu spółka First Data Polcard zainstalowała POS-y w 219 urzędach

Budowa sieci terminali płatniczych w urzędach administracji publicznej zaczyna przyspieszać. Gdy 21 czerwca pisałem, że do KIR-u zgłosiło się już ponad 500 jednostek zainteresowanych udziałem w projekcie, nie spodziewałem się, że tak szybko przyjdzie mi donieść o przekroczeniu poziomu 600 urzędów chcących wziąć nim udział. KIR podał dziś, że stało się to jeszcze przed końcem czerwca.

Przeczytajcie także: Niezły start terminalizacji urzędów

Jak wylicza wiceprezes KIR-u Dariusz Marcjasz, w ciągu trzech miesięcy trwania programu zawarto z urzędami ponad 350 umów. Terminale zostały zainstalowane w ponad 219 urzędach, natomiast usługa WebPOS Paybynet umożliwiająca dokonywanie płatności za pośrednictwem Blika i PeoPay przy okienku pracowników merytorycznych a nie w urzędowych kasach, jest dostępna w 128 jednostkach administracji. Przedstawiciel KIR-u podaje, że od kwietnia do czerwca w zainstalowanych w ramach programu terminalach dokonano 29 tys. transakcji bezgotówkowych o łącznej wartości 3,9 mln zł.

Przeczytajcie także: ING wchodzi na rynek terminali płatniczych

Przypomnę, że program terminalizacji skierowany jest do wszystkich urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, urzędów miast i gmin oraz starostw powiatowych. W ramach projektu terminale płatnicze instaluje w urzędach spółka First Data Polcard. W niedawnym wywiadzie udzielonym serwisowi Cashless prezes FDP Damian Zapłata zadeklarował, że do końca tego roku w ramach projektu KIR i MR zainstalowanych może zostać nawet 5 tys. terminali. W kolejnym kroku planowane jest objęcie siecią akceptacji policji drogowej i udostępnienie możliwości opłacania mandatów w terminalach POS bezpośrednio na miejscu wykroczenia.

Fot. Ingenico

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies