Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Niezły start programu terminalizacji administracji. Zgłosiło się już ponad 500 urzędów

Z informacji KIR-u wynika, że w dwa miesiące od uruchomienia programu terminale POS zainstalowano w 176 jednostkach administracji publicznej

Od 5 kwietnia, czyli od dnia startu właściwej fazy programu rozwoju sieci akceptacji płatności bezgotówkowych w urzędach, do dziś, czyli do 21 czerwca, do udziału w projekcie zgłosiło się dokładnie 512 uprawnionych do tego urzędów. Umowy podpisano z 275 z nich a terminale zainstalowano i uruchomiono w 176 placówkach. W 121 z nich działają także tzw. WebPOS-y umożliwiające przyjmowanie płatności za pośrednictwem Blika i PeoPay na komputerach.

Przeczytajcie także: Mieczysław Groszek pokieruje terminalizacją firm

Zdaniem przedstawicieli KIR-u osiągnięty wynik można uznać za sukces. Oznacza bowiem, że wliczając urzędy przyjmujące płatności bezgotówkowe już wcześniej, siecią akceptacji objętych jest lub w wkrótce zostanie ok. 25 proc. wszystkich jednostek administracji, do których program jest kierowany. Przypomnę, że są to urzędy miast i gmin, urzędy marszałkowskie oraz wojewódzkie. W ramach projektu terminale mają trafić też do radiowozów policji drogowej.

Przeczytajcie także: Oto szczegóły programu terminalizacji firm

Przetarg na obsługę terminali w administracji wygrała spółka First Data Polcard. Jej prezes Damian Zapłata w wywiadzie dla Cashless sprzed kilku tygodni powiedział, że tylko w tym roku kierowana przez niego firma chce zainstalować ok. 5 tys. POS-ów w ramach programu zorganizowanego przez KIR wraz z Ministerstwem Rozwoju. Natomiast terminale do radiowozów dostarczy eService.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies