Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pożegnanie z plastikiem

Beep’nGo pozwala przenieść do smartfona wszystkie potrzebne i niepotrzebne karty lojalnościowe

Kilka dni temu pojawiła się nowa aplikacja Banku Millennium, która ma ciekawą funkcję: umożliwia przechowywanie kart lojalnościowych bez konieczności targania ze sobą dziesiątek plastików.

Z kolei parę tygodni temu tutaj pisałem o urządzeniu wprowadzonym na rynek amerykański, które po podłączeniu do smartfona pozwala zeskanować paski magnetyczne kart. Następnie tak zgromadzone dane przenoszone są na jeden specjalny plastik co rozwiązuje problem nadmiernie wypchanego portfela.

Niestety za gadżet trzeba oczywiście zapłacić a pewną przeszkodą może być fakt, że nie jest dostępny na naszym rynku. Nie każdy jest też klientem Millennium. Niemal wszyscy mają zaś kłopot z nadmierną liczbą kart lojalnościowych.

ikonkabeep 1

Całkowicie za darmo rozwiązuje go aplikacja Beep’nGO. Dzięki niej w smartfonie umieścicie wirtualne obrazy wszystkich swoich kart lojalnościowych, a z Waszych portfeli zniknie niepotrzebny plastik.

Przeczytaj także: Aplikacja, która pomoże dorobić do pensji

Apka jest bardzo prosta w obsłudze. Kartę dodajecie skanując aparatem umieszczony na niej kod kreskowy. Jeśli jakiś plastik go nie posiada - u mnie tak było np. w przypadku karty Ikea Family czy Miles&More - numer karty musicie wpisać ręcznie. Apka posiada bazę wizerunków kart lojalnościowych, więc przy Ikei program sam zaproponował mi obrazek, który odzwierciedlał właściwą kartę.

Screenshot 2015 05 17 08 00 10


Karta trafia do bazy i jest gotowa do użycia. Wystarczy, że w sklepie, na lotnisku lub w kawiarni uruchomicie aplikację, wybierzecie odpowiedni obrazek i wyświetlicie kod kreskowy, który sprzedawca może zeskanować. W przypadku kart, które nie zawierają takiego kodu, będzie musiał niestety przepisać numer ręcznie. Gdybyście mu wręczyli prawdziwą kartę, mógłby zeskanować dane z umieszczonego na niej paska magnetycznego.

Screenshot 2015 05 17 07 58 55

Co ciekawe system podaje także lokalizację miejsca użycia kart i proponuje, że następnym razem w tym samym miejscu może Wam o niej przypomnieć.

Screenshot 2015 05 17 07 59 28

Żałuję, że wcześniej nie natrafiłem na tę aplikację, Pozwoliłaby mi zaoszczędzić sporo pieniędzy na biletach do kina. Wiele razy zdarzało się, że dopiero przy okienku kasowym przypominałem sobie, że w domu mam kartę klubową, dzięki której mógłbym kupić bilet o połowę taniej.

Przeczytaj także: 8 najciekawszych kart wiosny 2015 r.

Tylko ze sklepu Google Play dla smartfonów z Androidem apka została pobrana 5 mln razy. Jest oceniana - na 3,9 gwiazdek.

U nas otrzymuje:
4,0 za szatę graficzną
3,9 za funkcjonalność (ręczne wpisywanie niektórych kart)
4,1 za prostotę obsługi

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies