Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Euronet rozbudowuje biznes terminalowy

Właściciel największej na polskim rynku sieci bankomatów zamówił kilka tysięcy terminali płatniczych Ingenico

Większość użytkowników kart w Polsce kojarzy nazwę Euronet wyłącznie z bankomatami. Nic dziwnego, bo w całej Polsce logo tej firmy widnieje na ponad 6 tys. takich urządzeń. To największa tego typu sieć w naszym kraju.

Przeczytaj także: Będziecie zbliżać karty do nowych terminali

Niewielu wie, że Euronet Worldwide, właściciel polskiego Euronetu, ma w Polsce jeszcze jedną spółkę – epay. Firma zarządza siecią ok. 8 tys. terminali, na których realizowane są np. doładowania telefonów czy sprzedaż kart podarunkowych. Duża część z nich umożliwia również przyjmowanie płatności kartami. Spółka nie ma zezwolenia na prowadzenie takiej działalności, dlatego korzysta w tym zakresie ze współpracy z firmami posiadającymi odpowiednie licencje, np. z Elavonem.

I to właśnie do spółki epay trafią terminale Ingenico. Docelowo kilka tysięcy ma zostać wymienionych na nowe w ciągu kilku najbliższych lat. W tym roku Ingenico dostarczy ich ponad tysiąc.

Przeczytaj także: Raiffeisen sprzedaje terminale właścicielowi eService

Gdy otrzymałem informację o współpracy Euronetu z Ingenico od razu zaświtała mi myśl, że firma inwestując w terminale próbuje dywersyfikować swoją działalność w obliczu coraz gorszych perspektyw, jakie malują się przed branżą bankomatową. Ale Euronet zaprzecza. – Decyzja rozpoczęcia współpracy z firmą Ingenico to kolejny krok w realizacji strategii marki epay Polska związanej z dalszym rozwojem oferty elektronicznych doładowań produktów przedpłaconych. Decyzja ta nie jest powiązana z działalnością Euronet Polska – powiedziała Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

Być może jest jednak coś na rzeczy. Z informacji jakie udało mi się uzyskać, wynika że centrala Euronet Worldwide rozbudowuje swoje kompetencje w zakresie rozliczania płatności bezgotówkowych w niektórych krajach w Europie. Być może w perspektywie jakiegoś czasu dojdzie do tego także i u nas, choć nie będzie to raczej łatwe. Polski rynek jest pod tym względem bardzo konkurencyjny, a będzie jeszcze bardziej, bo wciąż pojawiają się na nim nowe podmioty, jak choćby banki.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies