Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Profil Zaufany założycie w bankowości internetowej Pekao jeszcze przed wakacjami

Bank potwierdza, że prace nad tym rozwiązaniem są na finiszu. Nieoficjalnie wiadomo, że z nowej usługi klienci będą mogli korzystać już w najbliższych dniach

Wygląda na to, że to Pekao będzie kolejną instytucją, która pozwoli klientom zakładać Profil Zaufany przez bankowość internetową. Nowa usługa ma być dostępna jeszcze przed wakacjami. Potwierdził to Luigi Lovaglio, prezes banku podczas dzisiejszej konferencji prasowej zwołanej w związku z prezentacją wyników finansowych Pekao za I kwartał 2017 r.

Przeczytajcie także: Alior i Pekao będą oddzielnymi bankami

Jak się dowiedziałem nieoficjalnie, prace związane z wdrożeniem tego rozwiązania są praktycznie na ukończeniu i "jest to raczej kwestia dni niż tygodni", by posiadacze rachunków w Pekao mogli składać wniosek o utworzenie Profilu Zaufanego bez wychodzenia z domu.

Przeczytajcie także: Profil Zaufany już ma wersję mobilną

Jak wiecie, Profil Zaufany pozwala korzystać z usług e-administracji. Na przykład od niedawna można za jego pomocą sprawdzić liczbę punktów karnych przyznawanych za wykroczenia drogowe. Obecnie przez rachunek bankowy Profil Zaufany mogą utworzyć klienci PKO, Millennium i ING a także użytkownicy platformy Envelo. Kolejne trzy instytucje, mBank, BZ WBK oraz Raiffeisen Polbank zapowiedziały rychłe udostępnienie takiej możliwości.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies