Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Profil Zaufany już ma wersję mobilną. Działa, choć są mankamenty na styku z bankami

Od dziś system umożliwiający korzystanie z państwowych e-usług działa przez stronę w technologii responsywnej

O udostępnieniu mobilnej wersji Profilu Zaufanego poinformował dziś na Twitterze rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji, Karol Manys. Nie jest to jednak aplikacja mobilna tylko strona internetowa przygotowana w technologii RWD. Dzięki niej wyświetlane treści dostosowują się do wielkości ekranu, na którym są oglądane. To zdecydowana poprawa w stosunku do wcześniejszej sytuacji. Niestety, podczas logowania za pośrednictwem banków występują niedociągnięcia.

Przeczytajcie także: Profil Zaufany wkrótce założycie przez 6 banków

Jak wiecie, dziś już trzy banki komercyjne oraz Poczta Polska dzięki usłudze Envelo, pozwalają na aktywację i logowanie do Profilu Zaufanego za pośrednictwem swoich systemów transakcyjnych. Zakładka na stronie Profilu Zaufanego, która pozwala na wskazanie instytucji, przez którą chce się to zrobić, wygląda tak:Niestety, wybranie PKO BP lub należącej do niego marki Inteligo spowoduje, że z wygodnego na komórkach środowiska RWD przeniesiecie się na stronę przystosowaną do korzystania na komputerach i za jej pośrednictwem będziecie musieli podać login i hasło do banku. Serwis transakcyjny PKO nie korzysta bowiem z technologii responsywnej.

Przeczytajcie także: Profil Zaufany wkrótce przestanie być potrzebny

Jeżeli natomiast wybierzecie logowanie przez ING, traficie na stronę RWD, ale próba powrotu do Profilu Zaufanego zakończy się niepowodzeniem, gdyż nie działa przycisk "back". Z kolei po wyborze logowania przez Millennium ukazuje się strona, gdzie część treści nachodzi na siebie. To drobnostka, ale słabo to wygląda. Tylko po wyborze konta Envelo jako metody uwierzytelnienia nie zauważyłem mankamentów.Natomiast wkrótce aktywację Profilu Zaufanego udostępnią trzy inne banki, czyli Pekao, BZ WBK oraz mBank. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.
Warto też wspomnieć, że rośnie liczna państwowych e-usług. Od kilku dni przy pomocy PZ można np. zdalnie sprawdzać liczbę punktów karnych za wykroczenia drogowe. Wkrótce rodzice będą mogli zgłaszać w ten sposób narodziny dziecka.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies