Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Profil Zaufany założyć jeszcze łatwiej. Teraz także przez konto Envelo

Aktywacja PZ przez platformę Poczty Polskiej odbywa się na podobnej zasadzie jak przez bankowość internetową

Jak wiecie, już od jesieni ubiegłego roku Profil Zaufany służący potwierdzaniu tożsamości w kontaktach z administracją państwową przez internet można aktywować bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z serwisu transakcyjnego jednego z trzech banków, które na to już pozwalają. Od teraz jest to możliwe również za pośrednictwem konta Envelo. Potwierdza się tym samym informacja Cashless sprzed kilku miesięcy. O planach Envelo co do Profilu Zaufanego mogliście przeczytać tutaj.

Przeczytajcie także: PZ wkrótce w trzech kolejnych bankach

Envelo to platforma usług cyfrowych oferowanych przez Pocztę Polską. Aby za jej pomocą móc aktywować PZ, należy mieć zweryfikowane konto Envelo. Konto takie należy założyć w internecie, a następnie potwierdzić swoją tożsamość w dowolnej placówce pocztowej, okazując swój dowód osobisty. Jeżeli ktoś więc takiego konta nie posiada, aby aktywować PZ będzie musiał najpierw udać się na pocztę.

Przeczytajcie także: Raiffeisen zwalnia i zamyka oddziały

Natomiast trzy banki, o których wspomniałem wcześniej jako o tych, które już dziś pozwalają na aktywację PZ przez serwisy transakcyjne, to PKO BP (także przez konto Inteligo), Millennium i ING Bank Śląski. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wkrótce do tej trójki dołączą jeszcze BZ WBK, mBank oraz Pekao. Biura prasowe tych instytucji potwierdzają, że prowadzą prace w tym kierunku, ale nie podają dat planowanych wdrożeń.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies