Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To mogło Wam umknąć, ale Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym udostępniono nowe rozwiązanie Visy

Mowa o Visa Checkout, czyli wygodnych płatnościach kartami w sklepach internetowych

O wdrożeniu Visa Checkout w Polsce pisałem Wam ostatnio kilkukrotnie. Na przykład w miniony w poniedziałek, gdy pierwsze dwa sklepy udostępniły już możliwość płacenia za pomocą tego rozwiązania. Mowa o internetowym oknie Euro RTV AGD oraz należącym do tej samej firmy OleOle! Oba sklepy wraz z Visą przygotowały przy tej okazji atrakcyjne promocje. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Przeczytajcie także: Nowy pomysł Dotpay na płatności powtarzalne

Jak się okazuje przy opisywaniu wdrożenia umknęła mi jedna, ważna informacja z tym związana. Jak podaje Visa, Polska jest pierwszym krajem w Europie, gdzie rozwiązanie Checkout jest dostępne. Na całym świecie takich krajów jest jak dotąd 23. Wydaje mi się, że fakt, iż Europa została pod tym względem nieco w tyle za Stanami Zjednoczonymi czy Australią, wynika z tego, że wcześniej na starym kontynencie wdrażano rozwiązanie o nazwie V.me. Rozwoju tego cyfrowego portfela zaprzestano w 2015 roku, gdy okazało się, że Visa Europe połączy się z amerykańską Visa Inc.

Przeczytajcie także: Ruszył program terminalizacji urzędów

Sklepy Euro oraz OleOle! udostępniły płatności za pomocą Visa Checkout przy współpracy z integratorem płatności internetowych Tpay. Z tego co wiem firma ta póki co jako jedyna na polskim rynku przeszła odpowiedni proces certyfikacji i może oferować płatności przy wykorzystaniu rozwiązania Checkout. Ale inni dostawcy już ją gonią. Mowa np. o spółce PayU, która obsługuje płatności na platformie Allegro.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies