Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
T-Mobile Usługi Bankowe prowadzi już pół miliona rachunków

Pierwsze urodziny bank świętuje okrągłą liczbą klientów

Dokładnie rok temu Alior oraz T-Mobile ogłosiły start nowego banku. T-Mobile Usługi Bankowe utworzony na bazie Synca, czyli internetowego ramienia Aliora, miał wówczas bazę 250 tys. klientów, którzy otwierali rachunki jeszcze w Syncu.

Przeczytaj także: Król paczkomatów znowu w formie

Nowy podmiot rozpoczął sprzedaż usług m.in. przez salony T-Mobile. Od początku władze tej firmy chwaliły się wysoką dynamiką pozyskiwania kolejnych klientów, których na koniec ubiegłego roku miało być już 400 tys. Ta dynamika miała jeszcze przyspieszyć w pierwszych miesiącach 2015 roku. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że dziś TMUB prowadzi już pół miliona rachunków osobistych. W rok udało się więc podwoić bazę klientów.

Konkurencyjny Orange Finanse, prowadzony od jesieni ubiegłego roku przez francuski telekom wspólnie z mBankiem, ma ok. 100 tys. rachunków (po I kwartale było to 94 tys.).

Przeczytaj także: Bankomaty znowu podrożeją

Pojawia się jednak pytanie, jaka część z tych rachunków jest aktywna. Tego oba banki nie podają, ale promocje w postaci bonusów za aktywację dostępu do rachunku, jakie prowadzone były na przykład przez OF, sugerują że nie jest z tym wyśmienicie.

Wśród telekomów trwa wyścig o to, który z nich pozyska więcej klientów na usługi dodatkowe. Chodzi o to, aby wobec spadających przychodów ze zwykłych usług telekomunikacyjnych, zwiększyć je w inny sposób. Ponadto sprzedając klientowi więcej w pakiecie, zniechęca się go do zmiany operatora – no bo przecież, kto by chciał szukać nowego dostawcy internetu, telewizji, czy banku, a ostatnio (jak w Orange) sprzedawcy energii elektrycznej.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies