Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Hamburgera zamówicie przez smartfona. McDonald’s przygotowuje aplikację "zamów i zapłać"

Nowy, dodatkowy sposób składania zamówień zostanie wdrożony w tym roku na kluczowych dla firmy rynkach w 20 tys. lokali

Jeśli chodzicie do restauracji McDonald’s, korzystaliście już pewne z automatów, w których można samemu wybrać ulubiony koktajl czy kanapkę i od razu za nie zapłacić. Potem pozostaje już tylko czekać, aż na tablicy informacyjnej wyświetli się właściwy numer zamówienia i odebrać tacę z posiłkiem.

Przeczytajcie także: Visa otwiera Centrum Innowacji w Londynie

McDonald’s opisując swoje plany na najbliższy rok zdradził niedawno, że jeszcze bardziej zamierza uprościć sposób składania zamówień. Przygotowuje aplikację, w której będzie można wybrać jedzenie z menu i za nie zapłacić. Automat w lokalu, gdy się do niego zbliżycie, rozpozna Was dzięki aplikacji i sam zaproponuje odpowiedni zestaw oraz preferowaną przez Was metodę płatności.

Aplikacja usprawni też sprzedaż jedzenia w drive thru – wszystko, od zamówienia po płatność odbędzie się na Waszym smartfonie, a pracownik fastfoodu przyniesie to co kupiliście do samochodu. Jeśli zdecydujecie się odebrać jedzenie w okienku, zamiast składać zamówienie i płacić za nie, podacie tylko numer wygenerowany przez aplikację.

Przeczytajcie także: ePłatności kupują terminale Kolportera

McDonald’s ma nadzieję, że w ten sposób znacznie skróci kolejki, a nowy sposób składania zamówień spodoba się klientom. W informacji prasowej amerykański koncern nie zdradza, czy do jego najważniejszych rynków należy Polska. Nie wiadomo też, czy źródłem pieniądza w aplikacji będzie karta, czy też wybrano inne rozwiązanie. Wiadomo natomiast, że wśród 20 tys. restauracji objętych programem w 2017 r. będą te znajdujące się w USA.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies