Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bezpłatne terminale w urzędach. Oto szczegóły programu startującego już 1 kwietnia

Zostanie nim objęta administracja państwowa i samorządowa oraz policja

"Program upowszechnienia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej" to nazwa projektu realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju przy znaczącym wsparciu KIR-u. Z porozumienia zawartego między resortem rozwoju a KIR-em wynika, że ten drugi jest koordynatorem współpracy MR i firm obsługujących program, czyli przede wszystkim agentów rozliczeniowych. KIR wymieniany jest także w dokumencie jako jeden z podmiotów finansujących projekt. Nazw innych firm jednak w tym miejscu nie podano.

Przeczytajcie także: Jest umowa na realizację mDokumentów

Opisywanym programem objęte są urzędy wojewódzkie, marszałkowskie, miast i gmin, starostwa powiatowe oraz policja. Jednostki zainteresowane wzięciem udziału w projekcie zyskają prawo do otrzymania ograniczonej liczby terminali POS oraz do uruchomienia na nieograniczonej liczbie stanowisk tzw. webPOS-a, czyli aplikacji umożliwiającej przyjmowanie płatności bezgotówkowych bezpośrednio na komputerze.

Zgodnie z zasadami programu urzędy wojewódzkie oraz urzędy miast i gmin z więcej niż 10 tys. mieszkańców dostaną po dwa terminale. Natomiast mniejsze gminy, starostwa powiatowe oraz urzędy marszałkowskie otrzymają po jednym urządzeniu. W programie nie podano, ile urządzeń ma otrzymać policja. Skądinąd wiem jednak, że ma być ich tyle, by każdy patrol drogówki podczas służby dysponował jednym POS-em.

Przeczytajcie także: Wkrótce koniec z trzema przelewami do ZUS

W ramach programu każdy uczestniczący w nim urząd będzie podpisywał umowę ze wskazanym agentem rozliczeniowym obsługującym terminale oraz KIR-em, który obsługiwać będzie webPOS. Petenci urzędów biorących udział w projekcie będą mogli płacić kartami Mastercard i Visa oraz Blikiem. Program ma ruszyć 1 kwietnia. Dla wszystkich urzędów biorących w nim udział jest całkowicie bezpłatny. Środki z transakcji przyjętych bezgotówkowo będą trafiać na ich rachunki najpóźniej w ciągu dwóch dni roboczych.

Tymczasem KIR już kilka tygodni temu rozesłał do agentów rozliczeniowych propozycję współpracy przy programie upowszechnienia płatności w urzędach. Spośród zainteresowanych podmiotów ma wybrać kilka, którym powierzy serwis terminali w administracji. Umowy mają być podpisane jeszcze w marcu tak, by zapewnić ciągłość obsługi płatności w jednostkach biorących udział w trwającym aktualnie pilocie.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies