Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Druga firma kurierska z terminalami. Już wszyscy dostawcy InPostu przyjmują płatności kartami

Wcześniej podobne wdrożenie przeprowadzono w DPD

O tym, że InPost oraz DPD rozpoczęły prace nad wyposażeniem swoich kurierów w terminale płatnicze, z serwisu Cashless mogliście dowiedzieć się jako pierwsi latem ubiegłego roku. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. O szczęśliwym końcu tych prac DPD poinformował w komunikacie prasowym dwa tygodnie temu. Teraz chwali się tym także InPost.

Przeczytajcie także: Najświeższe statystyki pilota terminali w urzędach

– InPost przy współpracy z Mastercard wyposażył 2,5 tysiąca swoich kurierów w zbliżeniowe mobilne terminale płatnicze (tzw. mPOS-y). Dzięki temu firma zapewnia klientom możliwość płacenia za przesyłkę kartą płatniczą lub telefonem u wszystkich swoich kurierów na terenie całego kraju. W efekcie odbiorcy mogą przyjmować paczki "za pobraniem" bez korzystania z gotówki, co ułatwia i przyspiesza płatność, a także sprawia, że jest ona bezpieczniejsza – czytam w otrzymanym dzisiaj komunikacie prasowym.

– Nasze badania potwierdzają, że dla kupujących online najważniejsze jest, żeby płatność była wygodna i szybka, tak jak same e-zakupy. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z InPostem w celu wyposażenia jego kurierów w terminale. Dzięki temu konsumenci, którzy wybiorą płatność za pobraniem, będą mogli dokonać wygodnej i bezpiecznej bezgotówkowej transakcji – mówi cytowana w komunikacie Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe.

Przeczytajcie także: Rośnie liczba użytkowników kart kredytowych

Kurierzy InPost dostali 2,5 tysiąca, przenośnych terminali płatniczych Ingenico ICM122, akceptujących karty zbliżeniowe jak i tradycyjne stykowe. Agentem rozliczeniowym obsługującym transakcje na tych urządzeniach jest eCard. W DPD funkcjonują terminale w wersji tradycyjnej firmy Verifone. Tam obsługą transakcji zajmuje się firma IT Card.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies