Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wniosek o rozliczenie PIT-a przez skarbówkę złożycie także przez bankowość BGŻ BNP Paribas

Bank potwierdza, że w połowie marca chce klientom udostępnić nową funkcję w swoim serwisie transakcyjnym

15 marca ma wejść w życie nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która umożliwi scedowanie na urząd skarbowy obowiązku wypełnienia rocznego zeznania podatkowego. Aby skorzystać z tego przywileju będzie trzeba drogą elektroniczną złożyć specjalny wniosek. Będzie można to zrobić m.in. przez serwis transakcyjny swojego banku. O tym jak to ma działać w praktyce możecie przeczytać w tekście, który znajdziecie tutaj.

Przeczytajcie także: ING rozpoczął sprzedaż hipotek przez internet

Wczoraj pisałem Wam, że wśród instytucji, które jako pierwsze udostępnią klientom nową usługę będą Raiffeisen Polbank oraz PKO BP. Okazuje się, że trzecim, który zamierza wyrobić się z wprowadzeniem tej funkcji na 15 marca, jest BGŻ BNP Paribas. Biuro prasowe tego banku przed chwilą potwierdziło, że instytucja prowadzi zaawansowane prace nad wdrożeniem tego ułatwienia dla swoich klientów. Z kolei ING utrzymuje, że wśród swoich klientów będzie promować podpisywanie wniosków podatkowych za pomocą Profilu Zaufanego, który można założyć i aktywować poprzez system Moje ING.

Przeczytajcie także: Credit Agricole nauczył się wykorzystywać system Ognivo

Umożliwienie składania wniosków o rozliczenie podatku to kolejna w ostatnim czasie usługa cyfrowa, przy wdrożeniu której administracja państwowa, delikatnie mówiąc, korzysta z uprzejmości banków komercyjnych. Po raz pierwszy tego rodzaju współpraca udała się przy procesie wnioskowania o pomoc z programu 500 plus a później przy zdalnej aktywacji Profili Zaufanych. Zakładam, że sukces będzie i tym razem a największymi jego beneficjentami będą klienci. Pytanie tylko, czy na dłuższą metę taka służebność wobec administracji bankom się nie znudzi.

Jeżeli chcielibyście założyć rachunek osobisty w BGŻ BNP Paribas kliknijcie tutaj.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies