Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trzeci bank udostępnia biometrię odcisku palca na urządzenia z Androidem. Ważna aktualizacja apki Handlowego

Nowa wersja bankowości mobilnej Citi na smartfony z najpopularniejszym systemem operacyjnym ma pojawić się w Google Play w najbliższą sobotę

Citi Handlowy był jednym z pierwszych banków na polskim rynku, który udostępnił logowanie do aplikacji mobilnej przy pomocy biometrii odcisku palca. Niestety, tylko na telefony marki iPhone. Użytkownicy samsungów czy huaweiów wciąż muszą logować się za pomocą hasła. To nie jest wygodne, a ten element androidowej apki Handlowego jest mocno krytykowany przez użytkowników. Wkrótce problemu nie powinno być.

Przeczytajcie także: Mercedes też chce mieć swój pay

Jak podało biuro prasowe instytucji, w najbliższą sobotę, czyli 21 stycznia, w markecie Google Play znajdzie się aktualizacja aplikacji, która przyniesie od dawna wyczekiwaną nowość. Możliwość logowania się odciskiem palca zyskają posiadacze smartfonów z systemem Android w wersji co najmniej 6.0. Użytkownicy starszych urządzeń ze względów bezpieczeństwa niestety na tę nowość się nie załapią.

Citi podaje, że logowanie biometryczne będzie tylko opcją dla zainteresowanych. To znaczy, że ci z klientów, którzy nie będą chcieli z niej korzystać, nadal będą mogli logować się do aplikacji tradycyjnie przy pomocy loginu i hasła. Poza tym po zalogowaniu odciskiem użytkownik dostanie dostęp jedynie do tzw. bezpiecznych funkcji, czyli np. sprawdzenia salda czy historii transakcji na rachunkach. Jednak wykonanie transakcji, np. przelewu, będzie wymagało dodatkowo podania hasła.

Przeczytajcie także: Uber ma problem z długimi kursami

Obecnie logowanie do aplikacji bankowych przy pomocy odcisku palca w przypadku urządzeń z systemem iOS staje się rynkowym standardem. Ale jeśli wziąć pod uwagę smartfony z Androidem to wciąż rzadkość. Z tego co się orientuję, są tylko dwa banki, które na to pozwalają - to Millennium i od kilku tygodni PKO BP. Citi będzie trzeci. Wkrótce opcja taka powinna się pojawić także w nowej generacji aplikacji Pekao. Więcej na jej temat przeczytacie tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies