Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oficjalny start Visa Checkout w Polsce już niebawem. Jest polska strona serwisu

Dzięki nowej usłudze, płatności kartami w internecie będą łatwiejsze niż dziś

Wiele wskazuje na to, że już za chwilę klienci banków z Polski będą mogli korzystać ze wszystkich zalet usługi Visa Checkout. Jeden z czytelników na adres alert@cashless.pl wysłał informację o tym, że właśnie trafił na podstronę serwisu informacyjnego Visy w Polsce, poświęconą w całości Visa Checkout. I rzeczywiście już jest. Sami zresztą sprawdźcie, klikając tutaj.

Przeczytajcie także: Drony będą dostarczać paczki ze sterowców

Jak zauważycie, na podstronie zawarte są informacje dla sklepów zainteresowanych rozszerzeniem oferowanych przez siebie form płatności o Visa Checkout oraz dla banków – wydawców kart Visa w Polsce. Nie ma jeszcze działu poświęconego konsumentom. Zapewne dlatego, że na razie brakuje miejsc w sieci, w których przy pomocy nowego instrumentu można płacić. To za chwilę ma się zmienić. Jak powiedziano mi w warszawskim biurze Visy, prace nad uruchamianiem Checkout są bardzo zaawansowane, a teraz firma koncentruje się na pozyskiwaniu detalistów i przygotowywaniu promocji zachęcających klientów do rejestracji w Visa Checkout.

Tymczasem użytkownicy kart Visa z Polski już od kilku miesięcy mogą to robić. Wystarczy, że wejdą na amerykańską stronę organizacji. Pisałem o tym we wrześniu ubiegłego roku w tekście, który znajdziecie tutaj. Wówczas udało mi się tam zarejestrować kartę wydaną przez Śląski. Kiedy będzie to możliwe za pośrednictwem polskiej strony, jeszcze nie wiem.

Przeczytajcie także: Nowe przepisy zakłócą rozwój e-commerce

Visa Checkout to rozwiązanie znacznie ułatwiające dokonywanie zakupów internetowych. Po jednorazowej rejestracji i podpięciu karty można nią płacić w środowisku e-commerce bez konieczności podawania za każdym razem wszystkich danych zapisanych na plastiku. Co ciekawe w odróżnieniu od konkurencyjnego Masterpassa oferowanego przez Mastercarda Visa Checkout nie wymaga żadnych prac wdrożeniowych po stronie banków – wydawców kart. Ich rola polega tylko na ułatwianiu i zachęcaniu do rejestracji karty w usłudze Visy.

Dla porządku przypomnę jeszcze, że Checkout zastępuje inną podobną usługę oferowaną przez Visę, czyli portfel cyfrowy V.me. Organizacja zrezygnowała z niego po tym, gdy okazało się, iż dojdzie do połączenia Visy europejskiej z amerykańską. Finalizacja transakcji odbyła się w połowie ubiegłego roku. Portfel V.me oferowany był przez kilka banków, między innymi ING Bank Śląski. Natomiast Mastercardowy Masterpass jest dziś dostępny dla klientów Raiffeisen Polbank, BZ WBK, BGŻ BNP Paribas i Pekao. Pozostali mogą rejestrować się przez stronę firmy uPaid.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies