Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Numery kart całkowicie znikną z sieci. Mastercard i Visa wykonują kolejny krok

Obie organizacje podpisały porozumienie, dzięki któremu transakcje cyfrowymi portfelami Visa Checkout i Masterpass będą jeszcze bezpieczniejsze

Visa Checkout oraz Masterpass to rozwiązania, ułatwiające płatności w środowisku e-commerce i m-commerce kartami płatniczymi obu organizacji. Oba portfele są dość otwarte na konkurencję, tzn. już dziś posiadacze kart Mastercard mają możliwość podpięcia ich do Visa Checkout a z kolei użytkownicy kart Visy do Masterpassa. Podpisane właśnie porozumienie zwiększy jednak bezpieczeństwo takiego procesu dzięki sprawniejszemu wykorzystaniu systemów tokenizacyjnych.

Przeczytajcie także: PayU testuje Masterpassa

Jak może pamiętacie, tokenizacja to rozwiązanie umożliwiające zamianę numerów kart wykorzystywanych np. do płatności w sieci na ciągi powiązanych z nimi cyfr, zwanych tokenami. Do sklepu, w którym coś kupujecie, przekazywany jest nie numer Waszej karty tylko token. Ten natomiast umożliwia płatność tylko w tym sklepie czy na tym urządzeniu, do którego został wydany. Skradziony staje się więc całkowicie bezużyteczny, nie można go bowiem użyć nigdzie indziej.

Natomiast podpisane właśnie porozumienie umożliwi parowanie z portfelem Checkout kart stokenizowanych wcześniej przez system Mastercarda (MDES) oraz z portfelem Masterpass kart stokenizowanych przez system Visy (VTS). Dzięki temu także podczas podpinania kart do konkurencyjnych portfeli cyfrowych będzie można uniknąć podawania numerów kart. Ma to być krok na drodze do całkowitego wyeliminowania tych numerów z sieci.

Przeczytajcie także: Już możecie zarejestrować kartę w Visa Checkout

Zarówno Masterpass jak i Visa Checkout są już dostępne dla użytkowników w Polsce, chociaż w przypadku portfela od Visy wśród akceptantów jeszcze nie ma tutejszych sklepów. Masterpassa oferują natomiast Raiffeisen Polbank, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK oraz Pekao. Po stronie akceptacyjnej rozwiązanie to jest już także testowane np. przez PayU.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies