Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayU testuje MasterPassa. Wdrożenie prawdopodobnie jeszcze przed sezonem świątecznych zakupów

Transakcje cyfrowym portfelem MasterCarda będą możliwe we wszystkich sklepach obsługiwanych przez PayU. Na razie nie na Allegro

Z nieoficjalnych jeszcze informacji wynika, że właściwie lada moment sklepy obsługiwane przez PayU będą mogły zacząć przyjmować płatności za pośrednictwem portfela MasterPass oferowanego przez MasterCarda. Obecnie mają trwać testy a wdrożenie komercyjne planowane jest w ciągu najbliższych tygodni. To ważne dlatego, iż PayU rozlicza płatności w kilkudziesięciu procentach polskich sklepów internetowych, w tym przede wszystkim na Allegro.

Przeczytajcie także: Czterech chętnych na Allegro

Z rynkowych doniesień wynika, że PayU w pierwszej kolejności wdroży MasterPassa w mniejszych sklepach. Natomiast na razie nie wiadomo, czy a jeżeli tak to kiedy rozwiązanie zostanie udostępnione użytkownikom Allegro. Docelowo proces płatniczy będzie przebiegał w modelu one click, czyli po zalogowaniu do sklepu klient nie będzie już musiał logować się do portfela MasterPass. MasterPassem mogą dziś płacić klienci Raiffeisen Polbanku, BZ WBK i BGŻ BNP Paribas a także użytkownicy kart wydanych przez inne instytucje, jeżeli zarejestrują się przez stronę firmy uPaid.

Przeczytajcie także: MasterPass rusza w BZ WBK

Z moich informacji wynika, że PayU prowadzi już rozmowy z Visą nad udostępnieniem także rozwiązania Visa Checkout. W tym wypadku nie są jednak podawane żadne terminy wdrożeń. Na marginesie warto może wspomnieć, że PayU kończy już także prace nad udostępnieniem w obsługiwanych przez siebie sklepach płatności Blikiem.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies