Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Samsung Pay będzie jak Apple Pay, też pozwoli płacić głosem

Szczegóły dotyczące rozwiązania zostaną ujawnione z chwilą premiery nowego flagowca Koreańczyków, czyli Galaxy S8

Większość producentów sprzętu elektronicznego wstrzymuje pokazy swoich najnowszych osiągnięć technologicznych do stycznia i lutego. W pierwszym miesiącu roku odbywają się targi CES w Las Vegas. Z kolei na przełomie lutego i marca rozpoczyna się MWC w Barcelonie. Fani elektroniki od dłuższego czasu spekulują, czy Samsung, najpopularniejszy na świecie producent smartfonów zdąży z przygotowaniami i pokaże w Hiszpanii swojego najnowszego flagowca, czyli Galaxy S8.

Przeczytajcie także: To koniec aplikacji MyWallet w Niemczech

Jeśli tak, to z premierą tego smartfona mogą wiązać się dwa istotne dla świata płatności mobilnych wydarzenia. Nieoficjalnie mówi się, że może to być dobra okazja, by rozpocząć europejską ekspansję Samsung Pay’a. Może się on wtedy pojawić także w Polsce, gdzie przygotowania do jego wprowadzenia były mocno zaawansowane już listopadzie 2016 r. W środowisku bankowym mówi się, że z nieznanych przyczyn korporacja w ostatniej chwili przed premierą dała sygnał do odwrotu.

Po drugie, system Galaxy S8 ma być zintegrowany z wirtualnym asystentem Bixby. Zagraniczne portale specjalizujące się w świecie mobilnych urządzeń kilka dni temu wyśledziły nawet testy nowego asystenta. Wykonane pośpieszenie print screeny ekranu S8 wskazują, że Bixby będzie wspomagało funkcje Samsung Pay, podobnie jak Siri robi to w przypadku Apple Pay.

Przeczytajcie także: Z Android Pay korzysta już 15 tys. polskich klientów

A zatem użytkownik S8 będzie mógł powiedzieć do wirtualnego asystenta "Hej Bixby, wyślij do Maćka 50 zł" a aplikacja Samsung Pay dokończy zlecenie bez konieczności podejmowania dodatkowych działań.

Samsung konsekwentnie rozszerza też bazę smartfonów, na których można korzystać z jego mobilnych płatności. Do niedawna aplikacja działała głównie na najdroższych modelach S6 i S7. Kilka tygodni temu Koreańczycy zapowiedzieli, że są do tego przygotowywane także telefony z tańszej serii oznaczone symbolem "A". W tej chwili przy pomocy Samsung Pay mogą płacić mieszkańcy 12 krajów. Są wśród nich m.in. Korea Południowa, USA, Chiny i Hiszpania, a 9 grudnia 2016 r. dołączyła do nich Malezja.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies