Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To koniec aplikacji MyWallet w Niemczech. W Polsce jej dni są także policzone

Płatności mobilne wykorzystujące karty SIM od T-Mobile działają już tylko w dwóch krajach, oprócz Polski także na Węgrzech

– Deutsche Telekom, właściciel marki T-Mobile, wyłączył w Niemczech oferowane przez siebie płatności mobilne oraz aplikację MyWallet – poinformował serwis Nfcworld. Z komunikatu wynika, że stało się tak, ponieważ usługi oparte o model simcentryczny cieszyły się małym zainteresowaniem klientów sieci. Od premiery aplikacji MyWallet w 2014 r., funkcję uruchomiło ledwie kilkadziesiąt tysięcy klientów tego operatora.

Przeczytajcie także: Z Android Pay korzysta 15 tys. polskich klientów

DT dodaje, że obecnie na świecie rozwijane są alternatywne, nowsze technologie dotyczące płatności mobilnych z wykorzystaniem modułów NFC i np. chmury, a w związku z tym wątpliwe jest, by model simcentryczny stał się obowiązującym standardem. W lutym ubiegłego roku DT zlikwidował MyWallet na Słowacji. Obecnie funkcjonuje on jeszcze tylko na Węgrzech i w Polsce. Jak dodaje operator, ze względu na specyfikę tych rynków na razie usługa nie zostanie tam wyłączona.

Przeczytajcie także: MasterCard kończy z technologią simcentryczną

Moim zdaniem, mimo zapewnień centrali DT, także w Polsce dni MyWallet i simcentryków w T-Mobile są policzone. Podobnie jak w Niemczech usługa nie cieszy się dużym zainteresowaniem abonentów, a jej agonię zapewne przyśpieszy listopadowa premiera Android Pay, z którego mogą korzystać klienci TMUB, czyli bankowego projektu niemieckiego operatora i Aliora. Ponadto Alior zamierza wdrożyć do swojej nowej aplikacji mobilnej także płatności zbliżeniowe HCE, które docelowo trafią zapewne i do aplikacji TMUB a wówczas MyWallet straci sens. O nieoficjalnych informacjach, że decyzja w jej sprawie została już podjęta, przeczytacie tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies