Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank wprowadza zabezpieczenie 3D Secure do płatności kartami w internecie

Bank rozesłał do klientów informację, że nowa usługa w ciągu kilku miesięcy włączona zostanie dla wszystkich kart

Dodatkowe zabezpieczenie transakcji kartami w internecie o nazwie 3D Secure staje się powoli standardem na polskim rynku – już większość banków komercyjnych dołącza tę usługę do wydawanych przez siebie kart. To efekt wytycznych nadzorów europejskiego i polskiego dotyczących bezpieczeństwa płatności w sieci. mBank właśnie poinformował swoich klientów, że także wdrożył 3D Secure. W ciągu najbliższych miesięcy usługa zostanie włączona dla wszystkich aktywnych kart wydanych przez bank. Usługę dostarcza mBankowi firma IT Card.

Przeczytajcie także: Międzynarodowy gang okrada bankomaty

Jak działa 3D Secure? W skrócie można powiedzieć, że podobnie jak hasło jednorazowe przy wykonywaniu przelewu w internetowym systemie transakcyjnym. Czyli podczas płatności kartą w internecie nie wystarczy tylko wpisanie danych z karty wraz z kodem zabezpieczającym z rewersu plastiku. W zależności od ustawienia systemu przy każdej lub przy wybranych płatnościach potrzebna będzie jeszcze autoryzacja kodem przesłanym przez bank w wiadomości SMS.

Przeczytajcie także: eGO. Tak teraz nazywać się będzie Profil Zaufany

Takie podwójne potwierdzanie płatności w internecie, nazywane silnym uwierzytelnieniem, wprowadzają również nowe europejskie regulacje, czyli Dyrektywa PSD II oraz wytyczne techniczne do niej, czyli RTS-y. Zgodnie z nimi silnemu uwierzytelnieniu poddane będą musiały być wszystkie transakcje zdalne na kwoty o równowartości przekraczającej 10 euro. Co ciekawe, silne uwierzytelnienie ma być stosowane także podczas logowania na rachunek bankowy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies