Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To było do przewidzenia: Alior zapowiada zwolnienia grupowe po połączeniu z BPH

Z opublikowanego przed chwilą komunikatu prasowego wynika, że bank rozważa redukcję zatrudnienia o maksymalnie 2,6 tys. osób

Jak wiecie, na początku listopada doszło do prawnego połączenia Aliora z BPH. Obie instytucje mają rozbudowane sieci oddziałów. Wiadomo więc, że po zakończeniu fuzji musi dojść do restrukturyzacji placówek, a co za tym idzie redukcji liczby etatów. Opublikowany dziś komunikat prasowy tylko to potwierdza.

Przeczytajcie także: Uwaga. Mogą być prowizje od transakcji na poczcie

Czytam w nim, że do końca marca przyszłego roku planowane jest zakończenie fuzji operacyjnej systemów informatycznych obu banków. – Naturalną konsekwencją połączenia dwóch instytucji finansowych jest dublowanie się oddziałów, występowanie powtarzających się stanowisk i funkcji w jednostkach organizacyjnych połączonego banku. Planowane zmiany organizacyjne wynikają także z konieczności dostosowania się banku do dynamicznie zmieniających się realiów rynkowych. Branża bankowa przechodzi obecnie przemianę technologiczną – klienci masowo korzystają z produktów i procesów w cyfrowych kanałach, spada liczba wizyt i transakcji w oddziałach – pisze Alior w komunikacie.

Przeczytajcie także: Resort finansów nie chce dać pieniędzy na mDokumenty

Dalej bank podaje, że musi dokonać optymalizacji struktury organizacyjnej oraz dostosować poziom zatrudnienia. – Rozważany jest scenariusz ograniczenia liczby etatów w formie zwolnień grupowych. Do końca 2017 r. proces ten mógłby objąć maksymalnie 2600 pracowników, w tym kadrę kierowniczą, ekspertów i specjalistów w centrali oraz w sieci sprzedaży. Docelowa liczba osób objętych optymalizacją zatrudnienia zostanie określona po zakończeniu konsultacji z organizacjami związkowymi – wynika z komunikatu.

Alior zapewnia, że jego intencją będzie zapewnienie pracownikom, którzy zostaną objęci grupowymi zwolnieniami, korzystniejszego pakietu świadczeń niż wynikający z powszechnie obowiązujących przepisów. Jakie to będą świadczenia, na razie nie wiadomo. Nie wiadomo również, ile oddziałów zostanie w wyniku fuzji zamkniętych.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies