Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
HCE startuje w SGB. Już oficjalnie

Komunikat w tej sprawie opublikowała dziś Visa, której cyfrowe karty klienci SGB będą mogli ściągać na swoje smartfony

O HCE w bankach spółdzielczej grupy SGB pisałem już kilkukrotnie. Ostatnio kilka dni temu, gdy w markecie Google Play pojawiła się aplikacja portfelowa służąca do ściągnięcia cyfrowej karty i płatności zbliżeniowych telefonem. Płatność taka przypomina zwykłą transakcję bezstykową – telefon zbliża się do terminala podobnie jak kartę.

Przeczytajcie także: Zapłaciliście kartą na poczcie? Lepiej zajrzyjcie do wyciągów

Dziś komunikat w sprawie udostępnienia płatności HCE dla klientów banków spółdzielczych SGB opublikowała Visa. – SGB oraz banki zrzeszone w Spółdzielczej Grupie Bankowej zakończyły prace nad wdrożeniem nowej usługi dla klientów – mobilnych płatności zbliżeniowych opartych o technologię HCE. Rozwiązanie zostało udostępnione poprzez aplikację Portfel SGB przygotowaną przy wykorzystaniu rozwiązania firmy First Data Polska. Za jej pomocą można płacić zbliżeniowo smartfonem w ponad 425 tys. terminali w całej Polsce oraz we wszystkich terminalach zbliżeniowych akceptujących płatności Visa na całym świecie – czytam w komunikacie.

Dostęp do mobilnych płatności zbliżeniowych Visa jest bardzo prosty. Aby rozpocząć korzystanie z nich, wystarczy pobrać aplikację Portfel SGB na smartfon wyposażony w technologię NFC oraz system operacyjny Android 4.4 KitKat lub wyższy, a następnie aktywować mobilną kartę Visa. Od tego momentu można już płacić smartfonem zbliżeniowo w jednym z ponad 425 tys. terminali zbliżeniowych działających w kraju.

Przeczytajcie także: Visa: nowe przepisy zakłócą rozwój handlu internetowego

Niestety, nie wiem na razie, które banki spółdzielcze z grupy SGB umożliwiają już płatności HCE. Będę starał się tego dociec, a gdy to się uda – zaktualizuję tekst.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: VISA, HCE, SGB

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies