Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik już trafił do aplikacji mobilnej Allegro

Wcześniej platforma aukcyjna udostępniła nowy instrument płatniczy w internetowej wersji swojego serwisu

Środowisko e-commerce i m-commerce to dla zarządzającej Blikiem spółki Polski Standard Płatności najważniejszy obecnie obszar rozwoju. PSP długo zabiegał o to, aby klienci banków mogli płacić Blikiem w sklepach obsługiwanych przez PayU. To ważne z tego względu, że to właśnie PayU jest największym na polskim rynku integratorem płatności obsługującym między innymi właśnie Allegro.

Przeczytajcie także: One click Blikiem będzie mieć konkurencję

Firmom udało się dogadać dopiero w tym roku, a jesienią kolejne sklepy korzystające z rozwiązań PayU wprowadzały możliwość dokonywania transakcji Blikiem. Jednak na Allegro można używać nowego instrumentu dopiero od kilku dni. A teraz trafił on do aplikacji mobilnej Allegro. Apka informuje o tym po uruchomieniu. Przy czym za pomocą Blika można płacić tylko za zakupy dokonywane przez koszyk.Z danych uzyskanych we władzach PSP wynika, że we wrześniu płatności w środowisku e-commerce Blikiem było więcej niż wypłat gotówki z bankomatów, które dotąd zawsze były najpopularniejszym rodzajem transakcji blikowych. Zdaniem PSP o ile w sklepach stacjonarnych konkurowanie z kartami bezstykowymi może być trudne, o tyle w handlu internetowym Blik przedstawia większą wygodę użytkowania.

Przeczytajcie także: ebay nie odpuścił jeszcze polskiego rynku

Ta dodatkowo może się jeszcze poprawić, gdy banki udostępnią uproszczony proces transakcji, tzw. one click. W tym układzie podawanie kodu Blik przy każdej płatności nie będzie potrzebne. Wystarczy wcześniej dodać sklep do zaufanych odbiorców, po to by później dokonywać w nim transakcji jedynie potwierdzając płatność w aplikacji. Obecnie taki proces w e-commerce oferuje Millennium, a w styczniu udostępni go BZ WBK.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies