Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uwaga klienci BPH: od piątku długa przerwa w dostępie do rachunków

Przerwa ma związek z fuzją prawną z Alior Bankiem

Połączenie BPH i Aliora stanie się faktem już po najbliższej niedzieli. Nie będzie to jeszcze fuzja operacyjna, w wyniku której klienci obu instytucji będą obsługiwani przez ten sam system transakcyjny czy aplikację mobilną. Jednak przeprowadzana właśnie fuzja prawna również będzie miała swoje konsekwencje, jeżeli chodzi o zarządzanie rachunkami prowadzonymi przez BPH.

Przeczytajcie także: PZU coraz bliżej wejścia do Pekao

Pierwsza z nich to przerwa w dostępie do większości usług. Z przesłanego komunikatu banku można się dowiedzieć, że już jutro, czyli w piątek 4 listopada, od godziny 18.30 nie będzie możliwe: korzystanie ze strony internetowej www.bph.pl, zarządzanie rachunkiem za pośrednictwem internetowych serwisów transakcyjnych Sez@m, BusinessNet i M@klerPlus oraz aplikacji mobilnej oraz wykonywanie przelewów typu pay by link w sklepach internetowych. Call center banku będzie działać wyłącznie w trybie informacyjnym.

Natomiast transakcje kartami mają się odbywać normalnie. To znaczy, że będzie można nimi wyjmować gotówkę z bankomatów, płacić w sklepach stacjonarnych oraz dokonywać transakcji internetowych. To ostatnie może być ważne zwłaszcza w kontekście niedostępności pay by linków. W normalnym trybie będą też działać telefony umożliwiające zastrzeganie kart.

Przeczytajcie także: Alior ma wyłączność na rozmowy w sprawie przejęcia Raiffeisena

Z komunikatu BPH wynika, że przywrócenie pełnej dostępności zdalnych kanałów kontaktu klientów z bankiem planowane jest na niedzielę 6 listopada o godz. 21. Instytucja uprzedza ponadto, że 4 listopada oddziały własne BPH będą czynne do godziny 15. W normalnych godzinach pracy funkcjonować będą tego dnia placówki partnerskie oraz centra biznesowe.

W poniedziałek klienci byłego już wówczas BPH obudzą się w nieco innej rzeczywistości. Jakiej? Pisałem o tym szczegółowo kilka dni temu w tekście, który znajdziecie tutaj. Przypomnę tylko, że od przyszłego tygodnia dotychczasowy BPH będzie obsługiwał wyłącznie klientów, którzy zaciągnęli u niego kredyty hipoteczne. Obsługa pozostałych produktów dla klientów indywidualnych oraz dla klientów biznesowych będzie prowadzona przez Aliora. Do tego banku przeniesione zatem zostaną wszystkie produkty i usługi poza kredytami hipotecznymi, w tym m.in.: konta osobiste, karty, kredyty gotówkowe, produkty oszczędnościowe i inwestycyjne, rachunki i kredyty Kasy Mieszkaniowej Banku BPH oraz rachunki i fundusze inwestycyjne w Biurze Maklerskim. Alior przejmie też wszystkie produkty przeznaczone dla klientów biznesowych i korporacyjnych.

Fot. Wikipedia/Panek

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies