Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Konkurencja na rynku będzie coraz mniejsza. Alior ma wyłączność na negocjacje w sprawie przejęcia Raiffeisen Polbanku

Klienci nie mają się czego obawiać. Chociaż ciekawe co się stanie z gwarancjami niezmienności opłat Konta Wymarzonego

W komunikacie giełdowym wysłanym przed chwilą Alior poinformował, że złożył ofertę nabycia podstawowej działalności bankowej Raiffeisen Bank Polska i otrzymał wyłączność na negocjacje w sprawie tego przejęcia. Alior zaznaczył jednocześnie, że rozpoczęcie tych negocjacji nie oznacza jeszcze, że transakcja dojdzie do skutku.

Przeczytajcie także: Komornik szybciej zajmie konto

Jeżeli jednak tak się stanie, będzie to kolejna w ostatnim czasie fuzja z udziałem banku kierowanego przez Wojciecha Sobieraja. Przypomnę, że trwa właśnie fuzja tej instytucji z BPH – połączenie prawne ma nastąpić w przyszłym kwartale zaś operacyjne – do końca marca przyszłego roku. Wcześniej, jesienią ubiegłego roku Alior przejął trójmiejski Meritum Bank. Obecne działania w zakresie koncentracji polskiego sektora bankowego Alior prowadzi przy udziale PZU i pod hasłem repolonizacji banków.

Z punktu widzenia klientów Raiffeisen Polbanku, użytkowników rachunków czy kart, potencjalne przejęcie przez Aliora na razie nie powinno budzić obaw. Jednak pewne konsekwencje na pewno będą. Od prozaicznych, jak na przykład dłuższa przerwa w dostępie do usług, gdy przeprowadzana będzie fuzja operacyjna, do poważniejszych, jak konieczność wymiany kart czy zmiany numerów rachunków osobistych. Z takimi konsekwencjami borykali się np. klienci Meritum, którym karty Visa wymieniono na plastiki z logo MasterCard i nadano nowe numery kont.

Przeczytajcie także: Rekord w przelewach ekspresowych

Jeżeli Alior przejmie Raiffeisen Polbank, klienci przećwiczą też na własnej skórze, czym naprawdę jest słowo honoru bankowca. Chodzi o gwarancje nadane użytkownikom Wymarzonych Kont. Przypomnę, że Raiffeisen Polbank obiecał im, iż nigdy nie zmieni podstawowych warunków korzystania z nich. ROR jest prowadzony za darmo, a karta kosztuje 3 zł miesięcznie. W Aliorze klienci, zwłaszcza nieaktywni, płacą za to samo więcej. Pytanie – co z użytkownikami Wymarzonych Kont zrobi Alior, gdy już dojdzie do ich przejęcia.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies