Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Połączenie Aliora i BPH coraz bliżej. Oto ważne informacje dla korzystających z rachunków przez internet

Na początku przyszłego miesiąca fuzja prawna obu banków stanie się faktem. A to oznacza zmiany w dostępnie do usług

O tym, że fuzja prawna Aliora i BPH planowana jest na IV kwartał bieżącego roku, wiadomo od kilku tygodni. Mówił o tym podczas ostatniej wynikowej konferencji prasowej prezes Aliora, Wojciech Sobieraj. Teraz wiadomo już nieco więcej, bo w przesłanej przed chwilą informacji biuro prasowe BPH podało, że połączenie prawne obu banków nastąpi na początku przyszłego miesiąca. Konkretnej daty jeszcze nie ma, ale są za to szczegóły zmian, na jakie w związku z tym wydarzeniem muszą przygotować się klienci BPH.

Po ogłoszeniu fuzji prawnej Aliora i części BPH dojdzie do podziału tego drugiego, który od tego momentu będzie obsługiwał wyłącznie klientów indywidualnych posiadających kredyty hipoteczne. Obsługa pozostałych produktów dla klientów indywidualnych oraz dla klientów biznesowych będzie prowadzona przez Aliora. Do tego banku przeniesione zatem zostaną wszystkie produkty i usługi poza kredytami hipotecznymi, w tym m.in.: konta osobiste, karty, kredyty gotówkowe, produkty oszczędnościowe i inwestycyjne, rachunki i kredyty Kasy Mieszkaniowej Banku BPH oraz rachunki i fundusze inwestycyjne w Biurze Maklerskim. Alior przejmie też wszystkie produkty dla klientów biznesowych i korporacyjnych.

Przeczytajcie także: PZU coraz bliżej wejścia do Pekao

Jak podkreśla biuro prasowe BPH, zmiana nie będzie wymagała od klientów podejmowania żadnych działań. Wszystkie umowy oraz warunki korzystania z produktów pozostaną w mocy, w tym obowiązujące na dzień podziału opłaty, prowizje i wysokość oprocentowania kredytów. Nie zmienią się numery rachunków bankowych. Aktywne pozostaną wszystkie karty płatnicze, a do autoryzacji transakcji służyć będą te same kody PIN co dotychczas.

Co ważne, w dniu podziału do Alior Banku zostaną włączone wszystkie oddziały i placówki partnerskie BPH. Przez pewien czas (na razie nie wiadomo jaki) zachowają one swoje dotychczasowe oznakowanie. Klienci BPH – w zakresie produktów przeniesionych do Aliora – będą obsługiwani wyłącznie w oddziałach oznaczonych logo BPH. Do połączenia operacyjnego obsługa tych produktów nie będzie możliwa w oddziałach i placówkach partnerskich z logo Alior Banku.

Przeczytajcie także: Alior ma wyłączność na rozmowy o przejęciu Raiffeisen Polbanku

Najważniejsze zmiany czekają jednak klientów korzystających z rachunków w BPH za pośrednictwem internetowego serwisu transakcyjnego. Dotychczasowe systemy bankowości elektronicznej Sez@m, BusinessNet i M@kler Plus dostępne będą pod nowym adresem: https://online-fuzja.aliorbank.pl. Loginy i hasła do logowania, a także funkcjonalność systemów pozostaną bez zmian. Podobnie będzie w przypadku aplikacji mobilnej, z której klienci nadal będą mogli korzystać. Wersja Lite bankowości internetowej dostępna będzie pod nowym adresem http://mobile.fuzja.aliorbank.pl. Zmienią się również adresy e-mail do kontaktu z bankiem. Dla klientów indywidualnych i biznesowych będzie to: kontakt1@alior.pl a dla klientów korporacyjnych: businessline@alior.pl.

Osoby, które spłacają obecnie kredyt hipoteczny w BPH i posiadają inne produkty tego banku, po fuzji prawnej z Aliorem staną się zarówno klientami BPH w zakresie kredytu hipotecznego, jak i Aliora w zakresie pozostałych produktów. Raty kredytu hipotecznego można będzie spłacać korzystając z usługi polecenia zapłaty, przelewem bądź wpłacając gotówkę w oddziale dowolnego banku świadczącego taką usługę (co może wiązać się z dodatkowymi opłatami zgodnymi z taryfą opłat i prowizji banku realizującego daną usługę). Wpłat gotówkowych, także walutowych, będzie można dokonywać bez dodatkowych opłat w dotychczasowych oddziałach własnych BPH przejętych przez Alior.

Fot. Wikipedia/Panek

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies