Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wszystko, co byście chcieli wiedzieć o e-identyfikacji. W środę rusza CommonSign

Już 26 października w Warszawie startuje VI konferencja CommonSign dotycząca podpisu elektronicznego i usług zaufania

Digitalizacja gospodarki sprawia, że kwestia ustalania tożsamości w sieci jest kluczowa dla rozwoju społeczeństw. Wciąż pojawiają się nowe, bezpieczniejsze i łatwiejsze sposoby weryfikacji użytkowników aplikacji, odbiorców usług zamówionych w internecie. Jednak duża liczba i różnorodność stosowanych rozwiązań powoduje problemy z interoperacyjnością.

Między innymi o nich będą dyskutować uczestniczy dwudniowej konferencji CommonSign 2016, która rozpoczyna się 26 października w Instytucie Maszyn Matematycznych w Warszawie.

Przeczytajcie także: Sieci bankomatów w Polsce w III kw. Raport Cashless

W programie wydarzenia moją uwagę przyciągnęły wystąpienia dr Katarzyny Śledziewskiej z DeLAB Uniwersytetu Warszawskiego, która porówna usługi e-administracji w Polsce i w Europie oraz dr Tomasza Kulisiewicza z Ośrodka Studiów nad Cyfrowym Państwem, który omówi sposoby e-identyfikacji w polskiej administracji.

Bardzo ciekawie zapowiada się także drugi dzień wydarzenia, bowiem prelegenci przestawią kilka nowych praktycznych rozwiązań, takich jak np. pióro biometryczne.

Przeczytajcie także: KNF zawiesił działalność BS w Nadarzynie

Konferencji towarzyszy Narodowy Test Interoperacyjności Podpisu Elektronicznego, który powstał z myślą o sprawdzeniu wzajemnej współpracy oprogramowania służącego do składania oraz weryfikacji podpisu elektronicznego. Program konferencji CommonSign 2016 znajdziecie w tym miejscu. Cashless jest partnerem medialnym wydarzenia.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies