Ankietowane przez cashless.pl banki prowadzą łącznie 5,6 mln rachunków oszczędnościowych
Z danych zebranych przez cashless.pl wynika, że sześć ankietowanych przez nas banków, na koniec I kw. 2025 r. prowadziło 5,622 mln rachunków oszczędnościowych. Oznacza to wzrost o 137 tys., a więc o 2,4 proc. w porównaniu ze statystykami zebranymi na koniec ubiegłego roku.
Spośród instytucji, które zdecydowały się podzielić się z nami danymi w tym zakresie, najwięcej rachunków oszczędnościowych prowadzi Santander – prawie 2,2 mln, Pekao – ponad 1,9 mln, oraz Alior – bez mała 0,8 mln. Niewiele ustępuje mu BNP Paribas, który miał 0,6 mln kont oszczędnościowych. W naszej analizie uwzględniliśmy też dane z Nest Banku i Pocztowego.
Dane dotyczące rachunków oszczędnościowych uzupełniają obraz polskiego sektora bankowego, który można narysować na podstawie innych statystyk zbieranych przez cashless.pl. W ostatnich dniach mogliście przeczytać m.in. o liczbie rachunków osobistych, kart kredytowych i debetowych, aplikacji czy płatności mobilnych, itd.