Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przydatna nowość w aplikacji Getinu. Czekam aż stanie się standardem na rynku

Getin jest, zdaje się, drugim bankiem w Polsce, który od teraz pozwala na czasowe blokowanie wydanych przez siebie kart za pośrednictwem aplikacji mobilnej

Nie wiem, czy najnowsza aktualizacja apki Getinu jest już dostępna na telefony z systemem operacyjnym iOS oraz Windows. Ja mam Androida, w którego markecie właśnie pojawiła się nowa wersja bankowości mobilnej tego banku. A z nią bardzo przydatna funkcja, czyli możliwość czasowego blokowania kart debetowych.

Przeczytajcie także: Ciężko Wam być na urlopie bez aplikacji

Dzięki tej funkcji użytkownik może uniknąć ryzyka kradzieży pieniędzy w sytuacji, gdy stracił kartę z oczu, ale nie jest pewien, czy aby nie została w domu albo nie zapodziała się w samochodzie. Jeżeli po powrocie do auta lub mieszkania znajdzie plastik, może za pośrednictwem aplikacji odblokować go i nadal nim płacić w sklepach czy wyjmować gotówkę z bankomatów. To lepsze rozwiązanie niż nieodwracalne zastrzeganie karty, które oznacza wyrabianie duplikatu, co nierzadko obarczone jest prowizją i wiąże się z oczekiwaniem na jego przesłanie.

Czasowe blokowanie karty może przydać się także w codziennym życiu. Z funkcji tej można skorzystać np. wybierając się na basen i zostawiając portfel w szatni. Liczba blokad nie jest bowiem ograniczona jakimś limitem. Wydaje mi się, że wkrótce funkcja ta powinna stać się standardem na rynku bankowych aplikacji mobilnych.

Przeczytajcie także: Aplikacja Idea Bank działa już szybciej

Z mojego rozeznania wynika, że Getin jest na razie drugim bankiem w Polsce, który tego rodzaju funkcję wprowadził do aplikacji mobilnej. Wcześniej zrobił to już BPH. Natomiast parę miesięcy temu umożliwienie swoim klientom czasowego blokowania kart zapowiedzieli przedstawiciele PKO BP. Do tej pory jednak funkcji tej nie znalazłem w IKO. Wciąż jest tam tylko możliwość zastrzegania kart poprzez połączenie z konsultantem w call center.

Wracając zaś do aktualizacji aplikacji Getinu. Znalazły się w niej jeszcze inne nowości, jak możliwość nadania i zmiany numeru PIN kart debetowych i kredytowych oraz zmiana limitów transakcyjnych obu rodzajów kart.

AKTUALIZACJA

Po publikacji tekstu jeden z czytelników doniósł, że funkcja czasowego blokowania kart dostępna jest już także w aplikacji Idea Bank. Informację potwierdziło biuro prasowe tej instytucji.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies