Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będzie Carrefour Pay? Kolejna sieć handlowa stawia na własny system płatności mobilnych

Nie tylko Walmart czy Zara inwestują we własne rozwiązania płatnicze. Teraz stawia na to także francuska sieć hipermarketów. Na razie w Hiszpanii

Carrefour wspólnie z Gemalto zaoferuje klientom płatności HCE. Cyfrowe wersje wydawanych z jego logo kart bankowych będzie można umieścić w aplikacji na smartfonach z systemem operacyjnym Android. Będzie można nimi płacić zbliżeniowo na terminalach obsługujących technologię NFC.

Przeczytajcie także: Wystartował program lojalnościowy Biedronki

Aplikacja przy okazji przeprowadzanych transakcji będzie także automatycznie gromadzić punkty w programie lojalnościowym. Nowe rozwiązanie jest testowane w hiszpańskiej sieci sklepów Carrefoura od początku 2016 r. Obecnie w tym kraju ok. 2,3 mln klientów używa kart płatniczych od Carrefoura. Jest tu także kilkaset tysięcy POS-ów przystosowanych do obsługi płatności bezstykowych.

Przeczytajcie także: Nowe oznaczenia na kartach bankowych

Carrefour i Gemalto nie wykluczają, że wdrażane właśnie w Hiszpanii rozwiązanie zostanie zaimplementowane także w innych krajach, choć konkrety na razie nie są ujawniane. W Polsce na koniec 2015 r. we francuskiej sieci było ok. 800 sklepów.

Carrefour to kolejna sieć handlowa, która w ostatnim czasie zdecydowała się na własne płatności mobilne. Wcześniej zrobił to między innymi amerykański Walmart, czy właściciel takich marek jak Zara. Pomału zaczyna przypominać to jakieś szaleństwo.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies