Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trzy amerykańskie banki pracują z Samsungiem nad wykorzystaniem biometrii oka do logowania

Wraz z premierą Galaxy Note 7 Samsung oddaje w ręce użytkowników skaner tęczówki oka. Stąd już krok do wykorzystania tej funkcji w bankowości mobilnej

Nowy fablet z serii Galaxy został wyposażony w dwa zabezpieczenia biometryczne. Pierwsze to stosowany już w serii S6 i S7 czytnik linii papilarnych. Drugie rozwiązanie to skaner tęczówki oka. Obraz tęczówek jest dygitalizowany, szyfrowany a następnie zapisywany w bezpiecznym miejscu urządzenia.

Przeczytajcie także: Samsung Pay wkracza do Brazylii

Skaner może być wykorzystywany do odblokowania smartfona, ale także do zalogowania się do aplikacji KNOX, w której użytkownik może przechowywać wrażliwe dane.

Jeśli np. chcecie zabezpieczyć jakieś zdjęcie, e-mail, notatkę, czy dokument, trzeba ją przenieść do bezpiecznego folderu w KNOX. Wtedy nikt nieuprawniony nie będzie miał do nich dostępu. Do aplikacji można się dostać podając hasło, PIN, używając skanera linii papilarnych a w Note 7 także skanera tęczówki oka.

Przeczytajcie także: Samsung Pay i Android Pay w tym roku w Polsce

Wkrótce rozwiązanie zostanie także zastosowane w bankowości. Jak donosi serwis Finextra, Samsung rozpoczął już współpracę z Citibank, Bank of America i US Bank, by zintegrować skaner z aplikacjami bankowości mobilnej. Ma być także wykorzystywany do autoryzacji płatności dokonywanych przy pomocy Samsung Pay.

Na poniższym filmie widać, jak skaner działa w praktyce.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies