Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Czy to ściągnie klientów na poczty? Będzie można bez prowizji opłacać faktury z rachunku karty kredytowej

Nowa opcja pojawi się we wszystkich placówkach własnych Poczty Polskiej w ciągu kilku najbliższych tygodni

Dziś już większość banków umożliwia wykonywanie przelewów z rachunku karty kredytowej. Wiąże się to jednak z niemałym kosztem, sięgającym nawet kilkunastu procent kwoty. Na przykład w BZ WBK prowizja z tego tytułu wynosi 4 proc. wartości transakcji, min. 10 zł. Nietrudno wyliczyć, że przy przelewie na, załóżmy 50 zł, prowizja sięgnie jednej piątej tej kwoty. Osobom, które mają problem z płynnością a na karcie kredytowej wciąż dopuszczalny limit zadłużenia, kompletnie nie opłaca się przy jej pomocy regulować stałych wydatków, takich jak np. rachunki za prąd, wodę, telewizję czy czynsz.

Przeczytajcie także: Cashback z karty kredytowej jest możliwy

Druga grupa klientów, dla których prowizje za przelewy z rachunku kredytówki mogą być solą w oku, to osoby mające problem z wykonaniem nią transakcji bezgotówkowych na wartość zwalniającą z opłaty za jej użytkowanie. W wypadku kart kredytowych minimalne wartości bywają dużo wyższe niż w przypadku debetówek. Na przykład mBank wymaga, by użytkownik standardowej karty kredytowej wykonał nią płatności na min. 12 tys. zł rocznie. W przeciwnym razie pobierze prowizję w wysokości 70 zł. Możliwość zaliczenia kwot z przelewów do wydatków pozwalających na uniknięcie stałej prowizji mogłaby więc pomóc, ale kompletnie się nie opłaca.

Niedługo jednak pojawi się nowa możliwość regulowania stałych opłat z rachunku karty kredytowej bez wysokich prowizji za przelewy. – Klient będzie mógł opłacić kartą debetową lub kredytową (organizacji płatniczych Visa lub MasterCard) usługę udostępnianą w ramach płatności kartą, w tym wpłaty na rachunki bankowe. Dla klienta będzie to bezpłatna transakcja tak jak standardowa transakcja bezgotówkowa kartą – informuje biuro prasowe Poczty Polskiej.

Przeczytajcie także: Telefon do płatności HCE możecie mieć za free

Jak niedawno informowała firma eService, która wraz z PKO BP wygrała przetarg na obsługę terminali POS na Poczcie, instalacja urządzeń już się rozpoczęła i zakończy się w ciągu kilku najbliższych tygodni. W około pięciu tysiącach urzędów pocztowych stanie ponad 8 tys. terminali płatniczych.

Wcześniej niektóre placówki Poczty Polskiej miały już na wyposażeniu terminale płatnicze. Za ich pomocą nie można było jednak wykonywać transakcji bezgotówkowych a korzystać z usługi o nazwie cash advance. Polega ona na możliwości wypłaty gotówki z rachunku karty płatniczej. Wiąże się jednak z wysoką prowizją.

Trudno powiedzieć, czy możliwość opłacania faktur kartą kredytową przyciągnie do Poczty nowych klientów. Na pewno część użytkowników kredytówek może z tego skorzystać. Zanim jednak na to się zdecydują, powinni sprawdzić, czy na pewno im się to opłaca. Dziś ustawowe odsetki ponoszone z tytułu nieterminowych wpłat za faktury, są niższe niż oprocentowanie większości kart kredytowych. Do tego powinni wziąć pod uwagę koszty prowizji pobieranych przez Pocztę od przyjmowanych wpłat.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies