Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao odbiera konkurencji użytkowników kart. Sprzedaż wzrosła o 20 proc.

Władze banku deklarują, że tylko w I kw. tego roku udało im się zwiększyć sprzedaż kart kredytowych o jedną piątą

W opublikowanej dzisiaj prezentacji związanej z wynikami finansowymi za I poł. bieżącego roku Bank Pekao pochwalił się, że tylko w okresie od stycznia do marca zwiększył sprzedaż kart kredytowych o 20 proc. a debetowych o 8 proc. W tym samym czasie na całym rynku liczba kredytówek zmniejszyła się o ok. 3 proc. a liczba kart debetowych jest podobna do tej z I kw. roku ubiegłego.

Przeczytajcie także: Amerykanie rekordowo zadłużają się na kartach

Zdaniem Luigiego Lovaglio, prezesa Pekao, tak dobry wynik tego banku w segmencie kart, zwłaszcza kredytowych, to wynik wprowadzonego w ubiegłym roku projektu "Kartomania". W jego ramach uproszczono procedury związane z wnioskowaniem o karty, zintensyfikowano działania akwizycyjne w kanałach elektronicznych i wprowadzono możliwość wydrukowania dowolnego wizerunku na plastikach. – Dzięki tym działaniom zwiększamy sprzedaż kart wśród klientów, z którymi mamy już jakieś relacje, ale udaje się nam pozyskiwać także nowych – powiedział Luigi Lovaglio.

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że na koniec marca na polskim rynku funkcjonowało 5,798 mln kart kredytowych. Dla porównania w marcu ubiegłego roku było ich 5,972 mln sztuk. Z opublikowanej niedawno analizy rynku kredytówek, przygotowanej przez Biuro Informacji Kredytowej wynika, że banki starają się ograniczać koszty związane z biznesem kartowym. W tym celu zamykają karty nieaktywne i zmniejszają sprzedaż kart nowym klientom. Natomiast te osoby, które już z kredytówek korzystają i spłacają je regularnie, mogą liczyć na wyższe limity.

Przeczytajcie także: Kłopoty Almy uderzają w użytkowników kart

Prawdopodobnie stąd bierze się wysoki stan zadłużenia na rachunkach kart kredytowych. Z danych Komisji Nadzoru Finansowego można się dowiedzieć, że w maju bieżącego roku zadłużenie na kartach kredytowych w polskim sektorze bankowym wynosiło 13,3 mld zł, i było najwyższe od grudnia 2011 roku.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies