Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kłopoty Almy uderzają w użytkowników kart płatniczych? Koniec zniżek dla płacących plastikami Raiffeisen Polbanku

Tylko do końca sierpnia użytkownicy kart austriackiego banku mogą liczyć na zniżki w sklepach należących do giełdowej spółki Alma

Historia ze zmianami w programach lojalnościowych zdaje się nie mieć końca. Dopiero co pisałem o wycofaniu się z Paybacku dwóch dużych partnerów, czyli Empiku i Allegro oraz starcie nowego projektu MasterCarda, czyli Priceless Specials, a tu kolejne wieści z tego frontu. Okazuje się, że tylko do końca sierpnia użytkownicy kart wydanych przez Raiffeisen Polbank będą mogli liczyć na rabaty dokonując zakupów w placówkach należących do spółki Alma.

Przeczytajcie także: MasterCard przekonuje, że punkty warto zbierać

O zmianach w swoim programie o nazwie Class and Club Raiffeisen Polbank poinformował na swojej stronie internetowej. – Informujemy, że 1 września 2016 r. przestają obowiązywać zniżki w sieci sklepów Alma, Food&Joy, Krakowski Kredens oraz w sklepie internetowym Alma24 oraz sklepie internetowym Krakowski Kredens – napisano w komunikacie dla klientów.

Bank nie wyjaśnił powodów wycofania zniżek dla użytkowników swoich kart. Być może ma to związek z problemami Almy, czego przejawem jest na przykład wycofanie niektórych produktów z półek jej sklepów. O tych kłopotach pisał ostatnio m.in. serwis Next.

Przeczytajcie także: W programach lojalnościowych idzie nowe

Jak już wspomniałem, ostatnio w temacie programów lojalnościowych wiele się dzieje. Trudne chwile przeżywa np. Payback, największy program lojalnościowy w Polsce. O zaprzestaniu wydawania kart umożliwiających zbieranie w nim punktów zdecydował niedawno BZ WBK a dwaj wielcy partnerzy Payback, czyli Empik i Allegro, kończą współpracę z tym programem. Z kolei własny program od niedawna prowadzi Visa (Visa Oferty) a dziś wystartował konkurencyjny projekt MasterCarda (Priceless Specials). Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że Raiffeisen Polbank jest jednym z dziesięciu banków z Polski, który zdecydował się brać w nim udział od początku jego funkcjonowania.

AKTUALIZACJA

Po publikacji powyższego artykułu redakcja Cashless otrzymała oświadczenie firmy Krakowski Kredens. Zamieszczamy je poniżej:

W imieniu spółki Krakowski Kredens informuję, że wycofanie się firmy Krakowski Kredens jest związane z faktem wypowiedzenia umowy przez naszą markę blisko pół roku temu z uwagi, że wg oceny spółki program lojalnościowy banku - Class&Club był pasywny i stracił swoją dynamikę. Wcześniej z programu Class and Club wycofało się kilka innych znanych firm.

Magdalena Wieczorek,
PR Manager w firmie Krakowski Kredens

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies