Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
MasterCard przekonuje, że punkty jednak warto zbierać. Startuje Priceless Specials

Użytkownicy kart tej organizacji będą mogli korzystać z nowego programu lojalnościowego od 1 sierpnia

W kwestii programów lojalnościowych dawno nie działo się tak dużo jak w mijającym tygodniu. Dopiero co internet obiegła informacja o rezygnacji paru firm z udziału w Payback a tu MasterCard informuje o rychłym starcie swojego Priceless Specials. Program ten już 1 sierpnia zastąpi oferowany obecnie Rewards. Organizacja potwierdziła tym samym informacje serwisu Cashless w tej sprawie, publikowane już w maju. Mogliście przeczytać o tym tutaj.

Zgodnie z zasadami Priceless Specials posiadacze kart MasterCarda w zamian za dokonywanie nimi płatności zyskają dostęp do specjalnych ofert. W programie będą mogli brać udział użytkownicy wszystkich kart z logo MasterCard i Maestro, a nie wyłącznie MasterCard World, jak było w przypadku programu Rewards. Jednak to bank, wydawca kart będzie decydować, właściciele których oferowanych przez niego plastików będą mogli uczestniczyć w nowym programie. Wraz z uruchomieniem Priceless Specials przystępuje do niego 10 banków: Alior oraz T-Mobile Usługi Bankowe, BOŚ, Deutsche Bank, Getin, Noble Bank, Lion’s Bank, mBank, PKO oraz Raiffeisen Polbank.

Przeczytajcie także: Empik wprowadza własny program lojalnościowy

Podstawową zasadą Priceless Specials będą punkty naliczane za płatności dokonywane mastercardami we wskazanych sklepach i u usługodawców. Punkty będą naliczane automatycznie, tzn. użytkownicy kart nie będą musieli o nie upominać się u obsługi. W dniu startu programu na liście miejsc, w których będzie można zbierać bonusy, znajdą się wszystkie restauracje i punkty gastronomiczne w Polsce a także 46 sieci, w tym sklepy Carrefour, RTV Euro AGD, Ski Team, Douglas, Vistula, Gino Rossi, Toys'R'Us, salony meblowe BRW, kina Cinema City a także Poczta Kwiatowa i Uber.

Ale punkty, za które będzie można otrzymać nagrody z katalogu, mają być tylko jedną z korzyści uczestnictwa w programie. Inną będą promocje dopasowane do zwyczajów zakupowych konkretnego posiadacza karty, przygotowywane na podstawie historii jego transakcji. W ramach ofert specjalnych uczestnicy programu będą nagradzani za płatność kartą, wielokrotnie większą niż zwykle, liczbą punktów lub specjalnymi cenami na wybrane produkty lub usługi.

Ponadto z okazji uruchomienia nowego programu przygotowano dla jego uczestników loterię, w ramach której rozlosowanych zostanie 16 wyjazdów do paryskiego Disneylandu, wraz z udziałem w balu dostępnym wyłącznie dla posiadaczy kart MasterCard i Maestro biorących udział w Priceless Specials. O nagrody będą mogły ubiegać się osoby, które zarejestrują na platformie Priceless Specials transakcje bezgotówkowe na minimum 20 zł zrealizowane w sklepach będących partnerami promocji. Loteria potrwa od września do listopada.

Przeczytajcie także: Przelewy z karty na kartę już możliwe

Aby dołączyć do nowego programu, będziecie musieli skontaktować się ze swoim bankiem, bo tylko za pośrednictwem wydawców kart – uczestników Priceless Specials będzie można się do niego zapisać. Natomiast uczestnicy Rewards zostaną przeniesieni do nowego programu automatycznie 1 sierpnia a zebrane dotychczas punkty pozostaną na ich kontach. Więcej informacji oraz katalog nagród znajdzie się już 1 sierpnia na stronie www.mastercard.pl/specials.

Uważni czytelnicy serwisu Cashless zapewne znają mój krytyczny stosunek do zbierania punktów w różnorakich programach lojalnościowych. Kilka dni temu znęcałem się nad warunkami uczestnictwa w Payback, w którym aby dostać telefon o wartości kilkuset złotych w nagrodę za tankowanie paliwa, trzeba by jeździć na stację benzynową przez 20 lat. Przeczytacie o tym tutaj. Podejrzewam, że standardowe przeliczniki punktowe w Priceless Specials również nie będą powalać na kolana.

Przeczytajcie także: Karty biznesowe rosną szybciej

Jednakowoż z informacji przekazanej dziś przez MasterCarda wynika, że każde 5 zł wydane kartą będzie premiowane średnio 8-9 punktami. Katalog nagród w nowym programie ma zostać dopiero opublikowany, więc nie wiem ile punktów trzeba będzie uzbierać, aby sobie coś z niego wybrać. Dostępny jest natomiast katalog w dotychczasowym programie Rewards. Znalazłem w nim np. telefon Lumia 535 o wartości ok. 400 zł, który został wyceniony na ponad 20 tys. punktów. Jeżeli podobne ceny punktowe znajdą się w katalogu Priceless Specials, oznaczać to będzie, że np. na meble w salonach BRW trzeba będzie wydać ok. 12,5 tys. zł, aby taki telefon dostać w nagrodę. Jeżeli dobrze liczę, poprawcie mnie jeśli się mylę, to kilka razy lepszy przelicznik niż w programie Payback.

Natomiast wydaje mi się, że i tak główną wartością Priceless Specials będą oferty specjalne, np. rabaty na wybrane produkty. Pozwolą bowiem one uzyskać uczestnikowi wartość tu i teraz, przy okazji płatności kartą a nie czekać miesiącami aż za uzbierane pieniądze będzie można wybrać sobie nagrodę.

W tym miejscu warto też przypomnieć, że z programu lojalnościowego mogą też korzystać użytkownicy kart Visy. Od kilku miesięcy funkcjonują Visa Oferty. W ramach tego projektu zarejestrowani klienci mogą otrzymać zwrot części wydatków poczynionych kartami u partnerów programu. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies