Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska Bezgotówkowa: w urzędach Polacy też chcą płacić bez użycia gotówki

Do końca czerwca 2024 r. z programu fundacji Polska Bezgotówkowa skorzystało blisko 3 tys. urzędów i instytucji publicznych

Z najnowszego sondażu, przeprowadzonego na zlecenie fundacji Polska Bezgotówkowa, wynika, że 62 proc. Polaków chce mieć możliwość bezgotówkowego płacenia w urzędach. Taki wynik zbliżony jest do poziomu obrotu bezgotówkowego w Polsce. Ubiegłoroczne badanie pokazało bowiem, że już ponad 65 proc. wszystkich transakcji realizowanych jest w naszym kraju bez użycia gotówki.

Przeczytajcie także: Santander ujawnia szczegóły nowej karty kredytowej Visa Bonus

W komunikacie prasowym zawierającym wyniki badania fundacja Polska Bezgotówkowa podkreśla, że właśnie w sektorze publicznym obserwowany jest najwyższy wzrost popularności bezgotówkowych form płatności. W 2023 r. liczba tego typu transakcji przekroczyła 8 mln, a ich wartość 1,3 mld zł. Obrót na terminalach zainstalowanych w urzędach wzrósł o 28,5 proc. w porównaniu z 2022 r.

Przeczytajcie również: Comarch wykorzysta usługę mojeID do potwierdzania tożsamości użytkowników platformy Apfino

Podobnie jak firmy, również urzędy, instytucje samorządowe oraz jednostki zależne od samorządów mogą skorzystać z programu oferowanego przez fundację Polska Bezgotówkowa. W ramach programu mogą wypróbować terminal płatniczy lub aplikację płatniczą w telefonie całkowicie bezpłatnie. Fundacja pokrywa też koszty finansowe obsługi transakcji.

Do końca czerwca 2024 r. z programu fundacji Polska Bezgotówkowa od momentu jego uruchomienia skorzystało blisko 3 tys. urzędów i instytucji publicznych, w których zainstalowano ponad 15 tys. terminali.

Badanie "Zwyczaje płatnicze a rozwój sieci akceptacji kart w Polsce: badanie konsumenckie 2023, raport badawczy, marzec 2024" zostało przeprowadzone na zlecenie fundacji Polska Bezgotówkowa przez firmę Polasik Research.

Fot. Maciej Bednarek

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies