Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Worldline i Xpay proponują integrację kasy fiskalnej, softposa i aplikacji sprzedażowej

Propozycja Worldline i Xpay dotyczy oprogramowania, której można zainstalować na urządzeniach z systemem Android

Worldline oraz Xpay poinformowały o udostępnieniu nowego rozwiązania płatniczo-fiskalnego: Xkasy. Usługa dostępna jest w formie oprogramowania, które można zainstalować na większości popularnych urządzeń z systemem Android oraz na większości nowoczesnych terminali płatniczych. Wirtualna kasa ma się sprawdzać zarówno w środowisku mobilnym, jak i stacjonarnym – np. w kioskach do samodzielnego składania zamówień.

Przeczytajcie także: Protest Euronetu, nie wypłacicie na raz więcej niż 200 zł

O tym, że Xpay uzyskał homologację od GUM-u na swoją wirtualną kasę fiskalną ogólnego przeznaczenia, w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać już w marcu. Teraz wychodzi ze swoją propozycją do sprzedawców, we współpracy z Worldline, a oferuje im rozwiązanie typu all-in-one, dostępne w modelu abonamentowym. Software’owa kasa może zastąpić tradycyjne urządzenia fiskalne i można ją połączyć z aplikacjami oraz terminalami płatniczymi. Xkasa ma też zintegrowaną aplikację sprzedażową, ale w zależności od preferencji sprzedawcy może być połączona z dowolnym innym programem tego typu.

Worldline i Xpay przekonują, że integracja wirtualnej kasy, softposa od Worldline i aplikacji sprzedażowej na jednym urządzeniu ma znacznie uprościć i skrócić proces sprzedaży. Jednocześnie skorzystanie z łączonej oferty firm ma obniżyć koszty merchantów. Z kolei dla Xpaya partnerstwo z Worldline ma być okazją do dotarcia do większego grona klientów.

Przeczytajcie także: Pekao rozważa zakup Luminor Banku

Przy okazji warto przypomnieć, że pierwszą otwartą kasą aplikacyjną przeznaczenia ogólnego, która uzyskała homologację, było oprogramowanie przygotowane przez firmę Wirtualne Kasy Fiskalne. W serwisie cashless.pl mogliście też przeczytać np. o rozwiązaniu funkcjonującym pod nazwą Aplikasa, a wcześniej na rynku pojawiło się także kilka innych wirtualnych kas fiskalnych, ale bardziej wyspecjalizowanych.

Jeśli zaś chodzi o listę podmiotów uprawnionych do ewidencjonowania przychodów za pomocą kas aplikacyjnych, to jest ona dość ograniczona. Aktualnie są to przedsiębiorstwa działające w szeroko rozumianej branży HoReCa, firmy zajmujące się przewozem osób, składy opałowe, ochotnicze straże pożarne oraz koła gospodyń wiejskich.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies