Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności odroczone Apple Pay Later zostaną wycofane z rynku

Apple nie zrezygnuje jednak z usług z obszaru płatności odroczonych i chce skupić się na współpracy z fintechami działającymi w tym sektorze

Apple Pay Later, czyli sługa płatności odroczonych od amerykańskiej korporacji technologicznej, zostanie wyłączona. Za pomocą tego rozwiązania nie można już zaciągać pożyczek, ale firma umożliwia zarządzanie wcześniejszymi zobowiązaniami za pomocą aplikacji Apple Wallet, o czym donosi m.in. serwis techcrunch.com.

Przeczytajcie także: Do Polski wchodzi fintech Okoora

Płatności odroczone od Apple nie będą kolejnym wielkim sukcesem firmy z Cupertino. Producent iPhone’a zapowiedział je zaledwie dwa lata temu, a usługa stała się w pełni dostępna w USA pod koniec ubiegłego roku. Narzędzie działało w ramach Apple Wallet: w cyfrowym portfelu użytkownik prosił o udzielenie mu pożyczki, a Apple sprawdzał zdolność kredytową klienta a następnie udostępniał mu limit kredytowy.

Podczas zakupów w sieci lub w aplikacji przy płaceniu użytkownik widział opcję Pay Later. Działała ona u każdego sprzedawcy, który wcześniej akceptował Apple Pay. W ramach usługi udzielane były pożyczki do 1 tys. dolarów. Płatność można było rozłożyć na raty, które należało spłacić w ciągu kilku tygodni. W aplikacji Wallet użytkownik widział, ile ma pożyczek, ich wartość, a także termin spłaty. Gdy nadchodził czas zwrotu pożyczonej kwoty, klient otrzymywał powiadomienie za pośrednictwem cyfrowego portfela i maila.

Przeczytajcie także: Akcja protestacyjna Euronetu

Czy to oznacza, że Apple całkowicie rezygnuje z rozwiązań typu BNPL (buy now, pay later, czyli płatności odroczone)? Nie, ale zamierza skorzystać ze wsparcia innych firm. Niedawno korporacja ogłosiła, że będzie współpracować z fintechem Affirm, który powstał na początku minionej dekady i zdobył bardzo silną pozycję na amerykańskim rynku płatności odroczonych.

Apple planuje umożliwić płatności odroczone swoim klientom na całym świecie. W Hiszpanii partnerem będzie CaixaBank, w Australii ANZ, w Wielkiej Brytanii HSBC oraz Monzo. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że na niemieckim rynku Apple chce działać z Santanderem, do którego należy platforma Zinia, umożliwiająca odraczanie płatności.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies