Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Do Polski wchodzi fintech Okoora. Spółka ułatwia firmom planowanie i zarządzanie transakcjami międzywalutowymi

Polska jest pierwszym krajem na drodze zagranicznej ekspansji izraelskiego fintechu

Izrealski startup Okoora rozpoczyna działalność w Polsce. Fintech ułatwia firmom planowanie i zarządzanie transakcjami międzywalutowymi. Nasz kraj jest pierwszym rynkiem, od którego Okoora rozpoczyna ekspansję zagraniczną.

Okoora pomaga przedsiębiorcom zmniejszać ryzyko związane z nagłymi zmianami kursów walut. Oferuje platformę ABCM (Automated Business Currency Management) służącą do zarządzania przelewami zagranicznymi, dzięki której klienci mogą wykonywać transakcje przez całą dobę w 100 różnych walutach. Jak podaje, z tego rozwiązania korzysta obecnie 15 tys. klientów, którzy dzięki narzędziom fintechu mieli zaoszczędzić nawet 3 mld dolarów na transakcjach walutowych w 2023 r.

Przeczytajcie także: Euronet protestuje, nie da się wypłacić więcej niż 200 zł

Podmiot kieruje swoje usługi głównie do małych i średnich przedsiębiorstw, które zmagają się z tymi samymi wyzwaniami międzywalutowymi co duże firmy, ale w o cenie fintechu nie oferowano im do tej pory odpowiednich rozwiązań, dopasowanych do specyfiki ich działalności.

Kolejną grupą klientów izraelskiego startupu są zaś banki oraz inne fintechy, którym Okoora oferuje integrację swojego API w formule banking as a service (BaaS). Umożliwia im w ten sposób świadczenie usług bankowości transakcyjnej oraz walutowej. Jednym z takich klientów jest brytyjski Paysend.

Poza atrakcyjnymi warunkami wymiany walut, Okoora chwali się także wspieranym przez AI narzędziem hedgingowym, które doradza najlepsze scenariusze przetrzymywania i wymiany walut.

Przeczytajcie także: Revolut umożliwia zakup polskich obligacji

– W dobie dużych wahań w kursach walut na całym świecie, Okoora jest idealnym rozwiązaniem, które dzięki sieci połączeń z instytucjami w różnych krajach zapewnia nie tylko niezwykle atrakcyjne kursy, ale także pozwala znaleźć odpowiedni moment na wykonanie przelewu. Możliwe jest to dzięki alertom informującym o pożądanych zmianach kursów i profesjonalnym doradztwie naszych specjalistów – tłumaczy Benjamin Avraham, prezes Okoora. Usługa jest dostarczana klientom jako oparte na chmurze subskrypcyjne rozwiązanie typu SaaS. Integruje kilka narzędzi operacyjnych, system zarządzania ryzykiem walutowym oraz dostęp do globalnej sieci banków i trading roomów.

Szef Okoora będzie obecny podczas zbliżającego się, czwartkowego wydarzenia Cashless Fintech Evening, w trakcie którego przeprowadzimy z nim wywiad. A podczas wieczoru także prezetacja najnowszego wydania Mapy polskiego fintechu oraz ogłoszenie zdobywców nagród Cashless Fintech 2024.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies