Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Niemcy będą mogli kupić sprzęt marki Apple z wykorzystaniem płatności odroczonych

Co ciekawe nowe rozwiązanie, wprowadzane przy współpracy z grupą Santandera, może się także pojawić na polskim rynku

Osoby zainteresowane zakupem sprzętu Apple u naszego zachodniego sąsiada, będą mogły skorzystać z finansowania oferowanego przez platformę Zinia, której właścicielem jest Santander. Dotyczy to zarówno zakupów online, jak i w stacjonarnych placówkach amerykańskiego producenta.

Przeczytajcie także: Apple uprości przesyłanie pieniędzy między klientami

Zinia wystartowała przeszło dwa lata temu. Ma to być platforma, z pomocą której klient szybko sfinansuje swoje zakupy: odroczy płatność, albo rozłoży ją na raty. W ten sposób w Niemczech będzie można kupić iPhone’a, iPada, Maca, ale też np. smartwatcha Apple. Wszystko ma przebiegać sprawnie, klient podczas zakupów musi podać datę urodzenia i numer telefonu, w procesie weryfikacji konieczne będzie też zalogowanie się do bankowości online.

Zinia ma być rozwijana w Niemczech, by z podobnych usług mogli skorzystać klienci innych firm (zarówno online, jak i w handlu tradycyjnym), ale z informacji umieszczonych na stronie internetowej platformy wynika, że operator planuje działalność na innych rynkach. Ma się pojawić także w Polsce.

Przeczytajcie także: Carrefour z ratami 0 proc. na zakupy od 200 zł

Jednocześnie warto przypomnieć, że amerykański producent sprzętu rozwija własną usługę płatności odroczonych: Apple Pay Later. Rozwiązanie pojawiło się na rynku w marcu ubiegłego roku, ale początkowo mogli z niego korzystać wyłącznie zaproszeni klienci. Pod koniec 2023 roku narzędzie stało się bardziej dostępne, chociaż wciąż jedynie w USA.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies