Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PeoPay kończy 11 lat. Pekao podsumowuje rozwój swojej aplikacji mobilnej

Bank informuje, że obecnie z apki aktywnie korzysta 4 mln użytkowników. W ubiegłym roku przybyło ich 420 tys.

Pekao świętuje jedenastą rocznicę uruchomienia aplikacji PeoPay. Obecnie korzysta z niej aktywnie 4 mln klientów, z czego ponad 420 tys. przybyło w ubiegłym roku.

Przeczytajcie także: Pocztowy przeniósł bankowość elektroniczną do chmury Amazona

Bank poinformował, że w minionym kwartale w każdej minucie rejestrował 2,8 tys. logowań do swojej aplikacji, a także przeszło 500 przelewów, 473 transakcje Blik, ponad 400 płatności w terminalach oraz 274 płatności w e-commerce. Z pomocą PeoPay obecnie aktywny użytkownik miesięcznie realizuje średnio 3,1 transakcji w internecie. Dekadę wcześniej było to zaledwie 0,1 transakcji.

Rozwój aplikacji oraz wzrost jej popularności najlepiej widać właśnie wtedy, gdy porówna się najnowsze dane z tymi z poprzedniej dekady. W 2014 roku aktywny użytkownik PeoPay realizował średnio miesięcznie 1,1 transakcji w aplikacji. W pierwszym kwartale br. było to już średnio 18,1 transakcji. Rośnie także liczba przelewów na telefon P2P: 0,1 miesięcznie w 2014 roku i 1,1 miesięcznie w 2024 roku.

Przeczytajcie także: Allegro stawia na własną logistykę

Podobne zmiany zaszły w przypadku usług dodatkowych realizowanych za pośrednictwem aplikacji PeoPay. Mowa m.in. o zakupie biletów komunikacji miejskiej czy parkingowych. Jeszcze w 2022 roku klienci kupowali średnio 180 biletów miejskich i parkingowych oraz składali średnio 38 wniosków urzędowych na godzinę. W pierwszym kwartale 2024 roku było to już średnio 959 biletów oraz 80 wniosków na godzinę.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies