Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
VeloBank ułatwia zarządzanie subskrypcjami. Usługę przygotowano przy współpracy z Mastercardem

Nowa funkcja w bankowości elektronicznej VeloBanku jest bezpłatna i pozwala sprawdzić, jakie usługi abonamentowe opłacane są z rachunku karty bankowej

VeloBank przygotował z Mastercardem usługę dla użytkowników serwisów subskrypcyjnych. Klienci banku w jednym miejscu znajdą informacje na temat wszystkich powtarzalnych płatności pobieranych z ich karty.

Przeczytajcie także: Google zapowiada nowości w swoim portfelu cyfrowym

Aby uruchomić subskrypcję w serwisie dostarczającym muzykę, wideo i seriale, książki czy gry przy wykorzystaniu karty płatniczej, wystarczy połączyć ją ze swoim kontem na takiej platformie. Nie ma znaczenia, czy to karta debetowa czy kredytowa. Płatność pobierana będzie automatycznie, bez prowizji z rachunku karty. To powoduje, że w sytuacji gdy takich usług aktywuje się dużo, można stracić kontrolę nad tego typu wydatkami.

VeloBank postanowił temu zaradzić. Aby skorzystać z nowej usługi, trzeba zalogować się do bankowości elektronicznej (desktopowej lub mobilnej), kliknąć w "usługi", a następnie "subskrypcje" i włączyć nową funkcję. Jest darmowa i umożliwia przeglądanie dostawców treści, informacji o kwotach, jakie wydaje klient, terminach płatności oraz kartach, którymi opłacane są abonamenty.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadzi na rynek nowy terminal

VeloBank nie jest oczywiście pierwszą instytucją na polskim rynku, która zauważyła rosnącą popularność subkskrypcji i kłopotów, jakie z tego tytułu mogą mieć klienci. Usługi do zarządzania płatnościami powtarzalnymi z kart mają w swojej ofercie już takie banki jak Revolut, SGB czy ING. W większości przypadków są one bardziej zaawansowane niż w VeloBanku, bo pozwalają nie tylko przeglądać aktywne subskrypcje, ale także nimi zarządzać, np. z nich zrezygnować.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies