Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w litewskim fintechu Kevin. Krzysztof Hejduk odchodzi ze spółki

Krzysztof Hejduk był country managerem a później wiceprezesem fintechu, specjalizującego się w płatnościach wykorzystujących otwartą bankowość

Krzysztof Hejduk poinformował na swoim profilu w serwisie Linkedin, że zakończył pracę w firmie Kevin. Nie podał przyczyn rozstania ze spółką oraz nie napisał, czym będzie zajmował się w najbliższej przyszłości. Zadeklarował, że pomysł na kolejny krok w karierze już ma. W Kevinie pracował od jesieni 2021 r. Był najpierw country managerem spółki na Polskę a później wiceprezesem firmy.

Przeczytajcie także: Zobaczcie co się działo podczas ostatniego Cashless Breakfast na temat otwartej bankowości

Usługi świadczone przez Kevina bazują na otwartej bankowości. Kevin rozwija m.in. usługę, dzięki której do zainicjowania płatności wykorzystywane są numery kart bankowych. Kilka pierwszych cyfr plastiku pozwala zidentyfikować bank, który go wydał. Klient może się wówczas zdecydować na przeniesienie do banku, gdzie zaloguje się na konto i potwierdzi płatność. Z tego co się jednak orientuję, choć rozwiązanie wygląda obiecująco, to jeszcze nigdzie nie zostało wdrożone w wersji produkcyjnej, a Kevin przechodzi restrukturyzację.

Przeczytajcie także: Największa strata w historii polskiej bankowości

Krzysztof Hejduk, zanim trafił do Kevina, był członkiem zarządu operatora płatności mobilnych mPay. Pracował także w Grupie Lew, która jest inwestorem mPaya. Manager ma także doświadczenie w bankowości. Pracował m.in. w departamentach bankowości korporacyjnej w Deutsche Banku i Millennium.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies